90 minut Jana Bednarka z Lecha Poznań w meczu reprezentacji Polski

Obrońca Lecha Poznań Jan Bednarek rozegrał 90 minut w towarzyskim meczu reprezentacji do lat 18 Portugalia - Polska, wygranym przez biało-czerwonych 3:1. W drugim spotkaniu tych drużyn, zaplanowanym na piątek, już nie zagra - w środę wsiada w samolot i wraca do Poznania.
To efekt dżentelmeńskiej umowy między klubem a trenerem kadry U-18 Rafałem Janasem. Bednarek potrzebny jest Lechowi, który z powodu kontuzji nie może wystawić do gry dwóch środkowych obrońców: Huberta Wołąkiewicza i Kebby Ceesaya.

W meczu rozegranym w miejscowości Vendas Novas Bednarek zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. Gole dla Polaków strzelali Robert Bartczak, Emij Gajko i Grzegorz Tomasiewicz.

Skład Polski: Mateusz Kuchta - Damian Ciechanowski (65. Kamil Dankowski), Jan Bednarek, Przemysław Szarek, Adrian Bielawski - Wojciech Kochański (46. Grzegorz Tomasiewicz), Emil Gajko (83. Kamil Kuczak) - Damian Rasak, Robert Bartczak (76. Filip Kowalczyk), Jakub Łukowski (46. Michał Gałecki) - Adam Buksa (65. Oskar Zawada).