FIFA uznała wygraną RPA nad Hiszpanią, ale zespół Daylona Claasena nie awansował w rankingu

Zwycięstwo reprezentacji Republiki Południowej Afryki nad Hiszpanią zostało jednak uznane przez FIFA jako oficjalny mecz towarzyski, ale nie dało kadrze Bafana Bafana awansu w światowym rankingu. Jak wyglądają w nim reprezentacje krajów, z których pochodzą inni piłkarze Lecha Poznań?
Światowa federacja piłkarska opublikowała właśnie najnowszą edycję rankingu reprezentacji narodowych. Dopiero na 78. miejscu została sklasyfikowana Polska, co jest dla naszej kadry najgorszym wynikiem w historii.

Ani drgnęła w rankingu reprezentacja RPA, mimo że odniosła niedawno wielki sukces, jakim było pokonanie 1:0 mistrzów świata Hiszpanów. W meczu tym wziął udział pomocnik Lecha Poznań Daylon Claasen. Hiszpanie dokonali jednak w tym spotkaniu aż siedmiu zmian zamiast regulaminowych sześciu i była obawa, czy FIFA uzna mecz z Johannesburga za oficjalny. Okazało się, że uznała, ale nie przeszkodziło to Hiszpanom w utrzymaniu pierwszego miejsca w rankingu. RPA pozostało na 61. pozycji. Jest jedenastą reprezentacją w Afryce.

Oprócz Daylona Claasena barwy swojego kraju reprezentują też: Luis Henriquez (37. na świecie Panama), Gergo Lovrencsics (Węgry, na 44. miejscu) i Kasper Hamalainen (Finlandia, 64. w rankingu). Oto, jak wyglądają w zestawieniu FIFA reprezentacje krajów, z których pochodzą piłkarze Lecha Poznań:

4. miejsceKolumbia
21. miejsceBośnia i Hercegowina
30. miejsceSerbia
33. miejsceSzkocja
37. miejscePanama
44. miejsceWęgry
61. miejsceRPA
64. miejsceFinlandia
78. miejscePolska
134. miejsceGambia