Selekcjoner obiecuje: Łukasz Teodorczyk zagra z Irlandią

- Chcemy odzyskać zaufanie kibiców - mówi selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przed meczem z Irlandią i zapowiada występ Łukasza Teodorczyka. Stadion raczej się nie zapełni
Po dwóch latach przerwy reprezentacja piłkarska wraca do Poznania. Odkąd obiekt przy Bułgarskiej nabrał obecnych kształtów był raczej szczęśliwy dla biało-czerwonych, którzy wygrali tu z Wybrzeżem Kości Słoniowej i Węgrami.

Od poniedziałku poznański stadion jest już we władaniu PZPN. Z tego powodu na przykład piłkarze Lecha Poznań musieli przenieść wtorkowy trening do Wronek. Stadion przybrał już narodowe barwy i od strony ul. Bułgarskiej świeci na biało i czerwono.

Z pewnością wygląda odświętnie, ale mecz z Irlandią nie będzie tak dużym wydarzeniem, jakim mógłby być. Poznań oberwał rykoszetem po piątkowej porażce Polaków 0:2 ze Słowacją we Wrocławiu. Debiut Adama Nawałki w roli selekcjonera oglądał tam komplet publiczności, a bilety skończyły się dzień przed meczem. Na pojedynek przy Bułgarskiej w poniedziałek po południu sprzedało się natomiast niespełna 28 tys. biletów. Nie ma też co liczyć na tłumy Irlandczyków, takie jak podczas Euro 2012. Tamtejsza federacja zamówiła tylko 400 biletów, a sprzedała niewiele ponad dwieście. Łączna frekwencja na poznańskim czterdziestotysięczniku może przekroczy 30 tysięcy. - Nasz ostatni mecz nie zachęcił kibiców do przyjścia na stadion. We wtorek musi być inaczej: nie tylko wynik, ale nasza gra musi być lepsza. Zdajemy sobie sprawę z tego, że stać nas na więcej niż pokazaliśmy w piątek i możemy to osiągnąć - przyznaje napastnik reprezentacji Robert Lewandowski.

Dziennikarze z Wysp nazywali go wczoraj jednym z najlepszych napastników świata, ale jednocześnie prowokacyjnie pytali o 33-letniego kapitana Irlandii Robbie Keana, który w barwach narodowych strzelił już 62 gole w 131 meczach. Robert Lewandowski ma na koncie 18 trafień w 59 występach i wielki problem ze zdobywaniem goli w reprezentacji. Były napastnik "Kolejorza" mówi z optymizmem: - Spędziłem w Poznaniu dwa wspaniałe lata z sukcesami i zawsze miło mi się tu wracało. Mam nadzieję, że stadion będzie dla mnie szczęśliwy tak, jak wtedy, gdy grałem w barwach Lecha.

W kadrze na wtorkowy mecz jest obecny napastnik Lecha Łukasz Teodorczyk. Adam Nawałka zasugerował w poniedziałek, że lechita zagra przeciwko Irlandii, ale dopiero podejmie decyzję, "w jakim wymiarze czasowym". - Łukasz jest bardzo utalentowanym i perspektywicznym piłkarzem. Przed nim bardzo ciekawa przyszłość, ale ma jeszcze wiele elementów w grze do poprawy. Wysokiej klasy napastnik musi mieć umiejętność wykorzystywania sytuacji, ale też wypracowywania ich poprzez działania zespołowe i odpowiednie poruszanie się po boisku - mówi Adam Nawałka.

TU DYSKUTUJEMY JAK PORADZI SOBIE łUKASZ TEODORCZYK W MECZU KADRY