Marcin Kamiński zagra przeciwko Słowacji? To właściwie pewne

Obrońca Lecha Poznań Marcin Kamiński niemal na pewno wyjdzie w piątkowy wieczór w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski na mecz ze Słowacją. To jego powrót do drużyny po ponad roku.
Marcin Kamiński debiutował w reprezentacji Polski w grudniu 2011 roku, podczas meczu z Bośnią i Hercegowiną w tureckiej Antalyi. Następnie zagrał w dwóch sparingach przed Euro 2012, przeciwko Łotwie i Słowacji. Znalazł się w kadrze na Mistrzostwa Europy i... tyle. Od tej pory w reprezentacji już się nie pojawił.

Nowy selekcjoner Adam Nawałka wrócił do koncepcji wystawiania Marcina Kamińskiego na środku obrony. Ba, chce na nim opierać budowę nowej defensywy. W piątkowym meczu ze Słowacją we Wrocławiu wyjdzie ona zapewne w ustawieniu: Marcin Kamiński i Artur Jędrzejczyk z FK Krasnodar na środku, a także Paweł Olkowski i Rafał Kosznik po bokach.

Przypomnijmy, że we wtorek z Irlandią w Poznaniu obrońca Kolejorza już nie zagra - musi wtedy pomóc młodzieżowej reprezentacji Marcina Dorny, która walczy o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

CZY MARCIN KAMIŃSKI POWINIEN GRAĆ W KADRZE POLSKI? DYSKUTUJMY