Łukasz Teodorczyk walczy o koronę króla strzelców. Brakuje mu trzech bramek

Po golu w meczu z Ruchem Chorzów napastnik Kolejorza Łukasz Teodorczyk wciąż jest w czołówce klasyfikacji króla strzelców polskiej ekstraklasy. Traci do lidera trzy bramki.


Tym liderem jest Portugalczyk Marco Paixao ze Śląska Wrocław, który zdobył dotąd 10 goli w 16 kolejkach, w tym jednego w ostatnim spotkaniu wrocławian z Koroną Kielce. Łukasz Teodorczyk trafił w drugim kolejnym meczu ligowym i goni lidera. Ma 7 bramek, podobnie jak trzech innych piłkarzy - Marcin Robak, Paweł Brożek i Dawid Nowak. Z ośmioma golami wyprzedzają ich Wladimer Dwaliszwili z Legii Warszawa, Prejuce Nakoulma i Mateusz Zachara z Górnika Zabrze oraz Eduards Visnakovs z Widzewa Łódź.

Drugim pod względem skuteczności piłkarzem Kolejorza jest Węgier Gergo Lovrencsics - zdobywca czterech bramek. Kontuzjowany Vojo Ubiparip ma trzy, a Daylon Claasen - dwie.

Lech Poznań miał dotąd siedmiu królów strzelców ekstraklasy. Byli to: Teodor Anioła (trzykrotnie), Mirosław Okoński, Andrzej Juskowiak, Jerzy Podbrożny, Piotr Reiss, Robert Lewandowski i Artjoms Rudnevs.

CZY ŁUKASZ TEODORCZYK ZOSTANIE KRÓLEM STRZELCÓW? DYSKUTUJMY

Więcej o: