Trener Górnika po porażce w Poznaniu: Rozegraliśmy bardzo dobry mecz

- Ciężko coś powiedzieć po takim spotkaniu. Mogliśmy w pierwszej połowie dobić rywala, ale tego nie zrobiliśmy - mówił po porażce 1:3 z Lechem Poznań trener Górnika Zabrze Bogdan Zając


Obserwuj autora na Twitterze @marcin_wesolek

Dla trenera Zająca był to debiut w roli samodzielnego szkoleniowca Górnika po tym, jak zespół z Zabrza musiał pożegnać nowego selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę. Debiut nie był udany, bo choć przez godzinę Górnik zdecydowanie dominował nad Lechem, to jednak z Poznania wyjechał bez punktów.

- Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. W pierwszej połowie gra przebiegała pod nasze dyktando, stwarzaliśmy dogodne sytuacje i nie pozwoliliśmy Lechowi na zbyt wiele. Niestety, jak mówi przysłowie, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Mogliśmy w pierwszej połowie dobić rywala, ale tego nie zrobiliśmy - mówił po meczu trener Bogdan Zając.

- Mówiliśmy w przerwie meczu, żeby grać konsekwentnie to samo, pressingiem w środku pola i wyprowadzać kontry. Do momentu bramki dla Lecha nic się w sumie nie działo. Potem rywale złapali wiatr w żagle, dostali wsparcie kibiców. My nie poddawaliśmy się, mieliśmy jeszcze szansę przy 1:2, ale decydujący cios zadał jednak Lech - dodał szkoleniowiec Górnika.