Manuel Arboleda poza kadrą Lecha Poznań. Wraca Dariusz Formella

Nie tylko zawieszony za żółte kartki Łukasz Trałka, ale też Manuel Arboleda znalazł się poza osiemnastoosobową kadrą Lecha Poznań na czwartkowy mecz z Jagiellonią Białystok w 14. kolejce ekstraklasy.


Kolumbijczyk po raz ostatni zagrał w zespole Mariusza Rumaka 20 września, w pojedynku z Pogonią Szczecin. Potem pełnił rolę rezerwowego, a jedyny mecz zagrał w drugim zespole "Kolejorza", w trzecioligowym spotkaniu z Polonią Leszno (3:1). Tym razem Manuela Arboledę wykluczyła z gry kontuzja. Jak informuje oficjalna strona klubu, piłkarz miał zgłosić uraz po jednym z treningów.

W porównaniu z poprzednim meczem Lecha, w zespole nie ma zawieszonego za żółte kartki Łukasza Trałki. Jest za to Mateusz Możdżeń, któremu takie zawieszenie właśnie się skończyło. Ponadto trener Lecha włączył do zespołu młodego Dariusza Formellę. 18-latek podpisał niedawno nowy kontrakt z "Kolejorzem" i teraz czeka na debiut w ekstraklasie. Ma za sobą dwa krótkie występy w eliminacjach do Ligi Europejskiej.

Kadra Lecha Poznań na mecz w Białymstoku

Bramkarze: Maciej Gostomski, Krzysztof Kotorowski. Obrońcy: Barry Douglas, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay, Luis Henriquez, Hubert Wołąkiewicz. Pomocnicy: Karol Linetty, Szymon Pawłowski, Gergo Lovrencsics, Rafał Murawski, Szymon Drewniak, Kasper Hamalainen, Dimitrije Injac, Mateusz Możdżeń, Dariusz Formella. Napastnicy: Łukasz Teodorczyk, Bartosz Ślusarski.