Górnik Zabrze zagra z Lechem w Poznaniu już bez trenera Adama Nawałki

Niedzielny mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze będzie pierwszym w tym sezonie meczem, w którym śląskiej drużyny nie poprowadzi Adam Nawałka.


Adam Nawałka został we wtorek oficjalnie przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Nominacja dla trenera Górnika Zabrze była znana już w sobotę i od tego czasu toczyły się dyskusje, czy szkoleniowiec będzie mógł (i ewentualnie jak długo) łączyć nową funkcję z pracą w ekipie wicelidera ekstraklasy.

Te spekulacje przerwał stanowczo prezes PZPN Zbigniew Boniek, który podkreślił, że Adam Nawałka będzie pracował w Górniku tylko do końca miesiąca. Potem rozpoczyna przygodę z kadrą narodową.

- Moja współpraca z Górnikiem kończy się 1 listopada i tego dnia zaczynam pracę z kadrą, i tylko to się liczy. Jestem bardzo dumny, że przez 4 lata pracowałem w tym klubie, który na zawsze pozostanie w moim sercu - powiedział z kolei Adam Nawałka.

Wraz z nim do sztabu reprezentacji przechodzą Bogdan Zając (był drugim trenerem Górnika) oraz Jarosław Tkocz, odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy. Pierwszym meczem Górnika po odejściu obecnego trenera jest wizyta przy Bułgarskiej w Poznaniu i pojedynek z Lechem. Kto poprowadzi piłkarzy z Zabrza w niedzielę? Prezes klubu Artur Jankowski mówi, że lista kandydatów do zastąpienia Adama Nawałki jest krótka. Nie chce jednak ujawnić nazwisk. - Adam Nawałka powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że od 1 listopada liczy się dla niego tylko kadra narodowa, a nie Górnik Zabrze. Pozostawiam to bez komentarza - mówi Artur Jankowski.