Polska wygrywa turniej eliminacyjny w Macedonii. Trzech lechitów zagrało w kadrze U-17

Trzej piłkarze Lecha Poznań - bramkarz Adam Makuchowski, obrońca Kamil Szubertowski i pomocnik Kacper Szymankiewicz - wystąpili w reprezentacji Polski U-17, która na zakończenie turnieju w Macedonii pokonała 2:0 rówieśników z Belgii.

Już przed tym spotkaniem obie reprezentacje zapewniły sobie awans do kolejnej fazy eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Pokonały bowiem Macedończyków i Bułgarów. Bezpośredni pojedynek miał zadecydować o pierwszym miejscu w grupie.

Biało-czerwoni wygrali 2:0 po samobójczym golu Arno Verschuerena w 25. minucie (18 minut później ten sam zawodnik dostał drugą żółtą i zarazem czerwoną kartkę) oraz trafieniu Adama Ryczkowskiego (55. minuta). Do 62. minuty na boisku przebywał Kacper Szymankiewicz z Lecha Poznań, natomiast dwaj inni lechici, Adam Makuchowski i Kamil Szubertowski, rozegrali pełne spotkanie.

Ten ostatni zagrał ponadto w obu we wcześniejszych meczach Polaków na turnieju w Skopje, a Kacper Szymankiewicz zaliczył epizodyczny występ w starciu z Macedonią (3:2). W tamtym meczu jedną z bramek strzelił inny młody zawodnik "Kolejorza", Miłosz Kozak.

Lech Poznań był najliczniej reprezentowanym klubem w kadrze trenera Roberta Wójcika.