Niespodzianka w składzie Lecha Poznań. Kebba Ceesay w jedenastce!

Gambijczyk Kebba Ceesay, który po długo leczonej kontuzji po raz pierwszy znalazł się w meczowej osiemnastce Lecha Poznań, wybiegnie na boisko od pierwszej minuty meczu z Lechią Gdańsk. Na ławce rezerwowych został Manuel Arboleda. Początek spotkania o godz. 20.30.


Ceesay był operowany jeszcze w czerwcu, na przełomie lipca i sierpnia wrócił do gry, ale szybko okazało się, że znów musi się leczyć i dopiero teraz może zostać włączony do kadry meczowej. Trener Mariusz Rumak zdecydował, że Gambijczyk rozpocznie mecz na boisku i choć jego nominalną pozycją jest prawa obrona, tym razem zagra razem z Marcinem Kamińskim na środku defensywy. Taka decyzja to kolejne votum nieufności szkoleniowca wobec Manuela Arboledy. Choć do Gdańska nie przyjechał kontuzjowany Hubert Wołąkiewicz, w składzie nie zastąpił go doświadczony Kolumbijczyk, tylko właśnie dopiero co wyleczony Ceesay. W składzie Kolejorza nie ma innych niespodzianek. Rafał Murawski, który po długo leczonej kontuzji też jest już w pełni sił, usiądzie na ławce rezerwowych.

Skład Lecha na mecz z Lechią: Gostomski - Możdżeń, Ceesay, Kamiński, Douglas - Trałka, Linetty - Lovrencsics, Hämäläinen, Claasen - Teodorczyk.