Kasper Hamalainen zagrał w reprezentacji Finlandii przeciwko Francji

Na pożegnanie z eliminacjami do mistrzostw świata Finlandia przegrała 0:3 z Francją w Paryżu. Do 79. minuty na boisku przebywał Kasper Hamalainen z Lecha Poznań.

Mecz był istotny tylko dla Francuzów, którzy mieli jeszcze cień szansy na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli i bezpośredni awans do mistrzostw świata w Brazylii. Musieli wygrać z Finlandią i liczyć na sensacyjną porażkę liderów grupy I, Hiszpanów. Obrońcy tytułu wygrali jednak z Gruzją 2:0 i wyprzedzili Francję o trzy punkty.

Finowie nie mogli liczyć na przeskoczenie w tabeli swoich wtorkowych rywali nawet w przypadku zwycięstwa. Z drugiej strony nawet porażka nie mogła ich zepchnąć z trzeciej pozycji.

W ekipie Suomi od pierwszej minuty grał lechita Kasper Hamalainen. Gdy opuszczał murawę w 79. minucie, Finlandia przegrywała 0:2 (najpierw trafił Franck Ribery, a potem Joona Toivio zdobył samobójczego gola). Skończyło się na 3:0 dla gospodarzy po bramce Karima Benzemy.