Sport.pl

Bramkarz Lecha Poznań Jasmin Burić zagra jeszcze jesienią? [WIDEO]

- Jasmin Burić za pięć tygodni ma wrócić do pełnych treningów - zapowiada w klubowej telewizji Lech.tv trener bramkarzy Lecha Poznań Dominik Kubiak.


Bośniacki bramkarz Lecha Poznań poprzedni sezon miał bardzo udany i to także dzięki jego postawie Lech niemal do końca bił się z Legią Warszawa o mistrzostwo Polski. W tym sezonie zagrał jednak tylko w jednym meczu: pucharowym z Honką Espoo.

Na przeszkodzie w częstszych występach Bośniaka stanęła nie tylko wyznaczona mu przed sezonem przez trenera Mariusza Rumaka pozycja bramkarza numer dwa w klubie, ale też - a może przede wszystkim - kontuzja. Burić borykał się z kontuzją nogi, a diagnoza włoskich lekarzy mówiła o konieczności przeprowadzenia operacji, a nawet - o zgrozo - być może zakończenia kariery. Uraz nie okazał się na szczęście aż tak poważny, ale Bośniak wciąż nie gra i nie trenuje na pełnych obrotach.

Kiedy to wreszcie nastąpi? - Jasmin za pięć tygodni wróci do pełnych treningów - zapowiada w klubowej telewizji trener bramkarzy Lecha Dominik Kubiak. A to oznacza, że jeszcze jesienią Burić będzie mógł znów zagrać w ekstraklasie.

Na razie pierwszym bramkarzem Lecha jest Maciej Gostomski (na początku sezonu numer trzy w klubowej hierarchii), miejsce na ławce zajmuje Krzysztof Kotorowski. - Obaj są w pełnej dyspozycji i w świetnej formie - twierdzi trener Dominik Kubiak.Więcej o: