Piotr Reiss broni trenera Mariusza Rumaka. "Powinien wyprowadzić Lecha z kryzysu"

PRZEGLĄD PRASY. - Według mnie zwolnienie trenera nie ma sensu - mówi o sytuacji w "Kolejorzu" w rozmowie z "Super Expressem" Piotr Reiss, były kapitan Lecha Poznań, a dziś doradca zarządu klubu ds. sportowych.


Piotr Reiss bierze w obronę swojego niedawnego trenera. Po słabym starcie sezonu trener Lecha Poznań Mariusz Rumak został poddany ostrej krytyce. Gdy przed tygodniem lechici zremisowali bezbramkowo z ostatnim w tabeli ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko-Biała, była gwiazda Lecha, Mirosław Okoński domagał się zwolnienia szkoleniowca.

Do tamtej wypowiedzi nawiązuje w rozmowie z Piotrem Reissem dziennikarz "Super Expressu". "Według mnie zwolnienie trenera nie ma sensu. Powinien poprowadzić zespół do końca sezonu i wyprowadzić go z kryzysu - mówi niedawny jeszcze piłkarz "Kolejorza". Pytany o to, czy Mirosław Okoński się myli, Piotr Reiss odpowiada: - "(...) Okoński jest teraz kibicem, nie zna obecnych struktur Lecha. Zmiana trenera pociągnęłaby za sobą zmianę systemu szkolenia również w akademii klubu. To nie jest nam potrzebne".

Cała rozmowa - tutaj.