Podbeskidzie Bielsko-Biała straszy Lecha Poznań. 14:0 w sparingu, bramki byłych lechitów

Sobotni przeciwnik Lecha Poznań w ekstraklasie Podbeskidzie Bielsko-Biała rozgromił we wtorek 14:0 (5:0) zespół A-klasy Mieszko Piast Cieszyn w sparingu, który został rozegrany na boisku w Cieszynie.


Jeden ze słabszych zespołów ekstraklasy miał ogromną przewagę. "Gracze Podbeskidzia urządzili sobie trening strzelecki. Oby choć ułamek tej skuteczności zachowali na sobotnie spotkanie z Lechem Poznań" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Po dwie bramki strzelili w tym meczu m.in. Krzysztof Chrapek i Błażej Telichowski, czyli byli piłkarze Lecha Poznań. Ten pierwszy stara się wrócić do poważnej piłki. Jego kariera załamała się po transferze do "Kolejorza", w którym zmagał się z poważnymi kontuzjami. Mistrz Polski z Lechem Poznań z 2010 roku przez dwa lata w ogóle nie grał w piłkę i dopiero pod koniec poprzedniego sezonu został zawodnikiem Pasjonata Dankowice, zespołu ze śląskiej okręgówki. Stamtąd trafił do Podbeskidzia. Z bielskiego klubu Krzysztof Chrapek przeszedł w 2009 roku do Lecha Poznań.

Pozostałe bramki dla zespołu Czesława Michniewicza w sparingu z ekipą Piasta strzelili: Marcin Wodecki i Damian Chmiel (po dwie) oraz Marek Sokołowski, Anton Sloboda, Sebastian Bartlewski, Mateusz Kupczak, Rudolf Urban i Aleksander Jagiełło.