Lech Poznań zagra w koszulkach ze zdjęciami kibiców na plecach

Od nowego roku piłkarze Kolejorza we wszystkich oficjalnych meczach będą występowali w koszulkach z numerami na plecach stworzonymi z fotografii kibiców Lecha Poznań.


Klub z Poznania jest pierwszym w Polsce, który włączył się do projektu znanego na świecie pod hasłem "Playing2". Piłkarze Lecha założą koszulki z numerami zbudowanymi z małych zdjęć swoich kibiców. Ci już mogą wskazać cyfrę i miejsce, w których chcą na niej umieścić swoją fotografię. Na numerach graczy Lecha przygotowano tysiące takich miejsc.

Tłumaczy Bartosz Ślusarski: - Ja noszę numer 18. Kto zatem wybierze 1 i 8, jego zdjęcie pojawi się na obu cyfrach mojego numeru i co najmniej u kilku innych piłkarzy - mówi napastnik Lecha Poznań Bartosz Ślusarski. Właśnie w ten symboliczny sposób kibice będą obecni przy zespole w każdym momencie związanym z meczem. W szatni, podczas rozgrzewki, odprawy, wyjścia na boisko czy w trakcie samej gry. Udział w tym projekcie biorą największe kluby Europy. Takie numery złożone ze zdjęć nosili zawodnicy Realu Madryt, regularnie występują w nich piłkarze Athletiku Bilbao, Osasuny Pampeluna czy Realu Sociedad San Sebastian. Sprzedaż miejsc na koszulkach będzie trwał do połowy grudnia. Trzeba się zarejestrować na stronie lechpoznan.pl/playing2. Po założeniu konta należy zaznaczyć wybraną cyfrę i wybrać miejsce. Koszt zamieszczenia jednego zdjęcia to 50 zł lub 12 euro.

CZY TO DOBRY POMYSŁ? DYSKUTUJMY NA FACEBOOKU