Lech Poznań pojechał do Gliwic bez Manuela Arboledy!

Choć kadra Lecha Poznań jest przetrzebiona kontuzjami i zdrowych jest w niej tylko trzech obrońców, w autobusie Kolejorza na poniedziałkowy mecz w Gliwicach zabrakło Manuela Arboledy. - Zadecydowała forma sportowa - mówi trener Mariusz Rumak.

Manuel Arboleda był antybohaterem piątkowego meczu z Pogonią Szczecin. Najpierw co prawda wyprowadził Lecha na prowadzenie golem w pierwszej połowie, ale po przerwie dwa jego kiksy spowodowały, że Lech ten mecz przegrał 1:2. Bramkarz Krzysztof Kotorowski zapytany o komunikację z Manuelem Arboledę, odrzekł: - Z Manuelem w ogóle jest trudna komunikacja, to co mam powiedzieć? Wk... jestem tak, że naprawdę... Najchętniej to bym od razu poszedł i obejrzał na wideo, co tam się wydarzyło. Od samego oglądania jednak nie nauczymy się unikać takich sytuacji. Wnioski trzeba wyciągać.

Wygląda na to, że wnioski wyciągnął trener Mariusz Rumak, który zdecydował, że Arboleda nie znajdzie się nawet w kadrze meczowej na spotkanie w Gliwicach. - Jest zdrowy, a o tym, że zostaje w Poznaniu, decyduje forma sportowa - mówi szkoleniowiec przed kamerami klubowej telewizji internetowej.

Arboleda jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w Lechu. Podpisany w grudniu 2010 r. gwiazdorski kontrakt Kolumbijczyka gwarantuje mu uposażenie w wysokości niemal 420 tys. euro rocznie. Umowa wygasa z końcem tego sezonu i wiadomo, że Lech nie będzie zainteresowany jej przedłużeniem.

Do Gliwic nie pojechał też kontuzjowany prawy obrońca Tomasz Kędziora. W autobusie znaleźli się za to czterej gracze przesunięci do pierwszego zespołu z drużyny rezerw: 17-letni Jan Bednarek, 18-letni Tomasz Dejewski, 19-letni Wiktor Witt oraz 21-letni Michał Jakóbowski. - Jest szansa, że zadebiutują w ekstraklasie - zapowiada trener Mariusz Rumak.