Cały mecz Luisa Henriqueza w barwach Panamy, ale lechita coraz dalej od mundialu

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Panamy z Jamajką w eliminacjach do mistrzostw świata w strefie CONCACAF. 90 minut w reprezentacji gospodarzy rozegrał obrońca Lecha Poznań Luis Henriquez.

W siódmej serii spotkań padło kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Meksyk przegrał na własnym terenie z Hondurasem (1:2), dla którego zwycięską bramkę strzelił Carlo Costly. Natomiast Kostaryka pokonała 3:1 Stany Zjednoczone i została liderem grupy eliminacyjnej w strefie CONCACAF. Kostaryka, USA i Honduras zajmują trzy pierwsze miejsca, które dają awans na mundial. Na czwartym miejscu jest Meksyk, który musiałby rozgrywać baraż o wyjazd na MŚ, gdyby na tej pozycji pozostał do końca eliminacji.

Panama zajmuje piąte miejsce, traci punkt do Meksyku i trzy do trzeciego Hondurasu. Reprezentacja, w której występuje Luis Henriquez, grała z najsłabszą w grupie drużyną Jamajki i nie potrafiła zwyciężyć, mimo że goście od 58. minuty grali w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach i czerwonej dla Rodolpha Austina. To drugi remis Panamy z Jamajką - w marcu było 1:1, a bramkę dla gości strzelił Luis Henriquez.

We wtorek piłkarza Lecha i jego kolegów czeka mecz w Tegucigalpie z Hondurasem.

Wyniki 7. kolejki:

Meksyk - Honduras 1:2 (1:0)

Bramki: dla Meksyku - Oribe Peralto (6. minuta); dla Hondurasu - Jerry Bengtson (64.), Carlo Costly (66.)

Kostaryka - USA 3:1 (2:1)

Bramki: dla Kostaryki - Jhonny Acosta (3.), Celso Borges (10.), Joel Campbell (76.); dla USA - Clint Dempsey (43., karny)

Panama - Jamajka 0:0

Czerwona kartka: Rodolph Austin (58. - Jamajka)