Wielki piknik z Lechem Poznań. Wśród atrakcji - zespół Boys

Znany z przeboju ?Jesteś szalona? zespół Boys będzie - obok Lecha Poznań - największą atrakcją sobotniej imprezy w Środzie Wlkp.
To kolejna w tym tygodniu wyprawa piłkarzy "Kolejorza" poza Poznań - do miejscowości, w których mieszkają jego kibice. Poznański klub w ramach akcji "Lech na landach" od czasu do czasu odwiedza rozmaite wielkopolskie miasta, gdzie albo odbywa pokazowe i otwarte dla kibiców treningi, albo rozgrywa sparingi. Ostatni taki wyjazd miał miejsce w środę, gdy wicemistrzowie Polski pojechali do położonego niedaleko Konina Kleczewa i wygrali tam 3:1 towarzyski mecz z miejscowym, trzecioligowym Sokołem.

Teraz lechitów czeka krótsza wyprawa - do Środy Wlkp. Tam w sobotę o godz. 16.30 zmierzą się z miejscową Polonią, która prowadzi w III lidze, gdzie zresztą rywalizuje z rezerwami Kolejorza. Średzki klub z wizyty Lecha robi wielkie święto - na potrzeby meczu uruchomił specjalną stronę internetową www.kolejorzkontrapolonia.pl, cały piknik na stadionie potrwa do późnego wieczora, a sam mecz (na który obowiązują bilety) jest tylko jego częścią. I kto wie, czy najważniejszą, skoro po Lechu wystąpi znany z przeboju "Jesteś szalona" discopolowy zespół Boys.

Lech na mecz jedzie w kadłubowym składzie. W piątek piłkarze Mariusza Rumaka trenowali w zaledwie 13, drużyna przetrzebiona jest bowiem nie tyle kontuzjami, co powołaniami do reprezentacji narodowych. Wczoraj okazało się, że do Środy nie pojedzie m.in. Mateusz Możdżeń, który w Kleczewie lekko skręcił nogę.