Kamil Drygas odszedł z Lecha Poznań i... przesądził o wygranej Zawiszy Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz pokonał w meczu sparingowym pierwszoligową Arkę Gdynia 1:0. Bramkę dla beniaminka ekstraklasy strzelił Kamil Drygas, który kilka dni temu odszedł z Lecha Poznań.

Kamil Drygas był w ubiegłym sezonie jednym z kluczowych piłkarzy Zawiszy i wywalczył z nim awans do ekstraklasy, po czym wrócił do Lecha Poznań. Trenował z "Kolejorzem" przez cały okres przygotowawczy, grał w sparingach, ale w oficjalnych meczach już niezbyt często. W ostatnim dniu okna transferowego wrócił do Bydgoszczy - tym razem w ramach transferu definitywnego, a nie wypożyczenia.

Zgodnie z dżentelmeńską umową między klubami Kamil Drygas nie zagrał w minioną niedzielę przeciwko Lechowi. Treningi z Zawiszą rozpoczął w tym tygodniu. W piątek zagrał 90 minut w meczu kontrolnym bydgoszczan przeciwko Arce Gdynia. Zawisza wygrał 1:0, a gola w 85. minucie strzelił właśnie były już pomocnik "Kolejorza". Kamil Drygas kopnął w górny róg bramki, w tzw. okienko i nie dał bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Czy Lech Poznań dobrze zrobił, że sprzedał Kamila Drygasa?