Dawid Kownacki debiutował w kadrze Polski U-19. Zagrał też Dariusz Formella

Po 45 minut rozegrali w sparingu polskiej kadry do lat 19 dwaj utalentowani gracze Lecha Poznań - Dawid Kownacki i Dariusz Formella. Rywalem była czołowa drużyna pierwszej ligi Dolcan Ząbki.

Reprezentacja Polski przegrała z Dolcanem Ząbki 0:2 po bramkach Marcina Figiela i Pawła Tarnowskiego. Mecz odbył się na stadionie pierwszoligowca.

Ten mecz był istotny zwłaszcza dla Kownackiego. 16-latek z Lecha Poznań został powołany przez trenera Marcina Sasala do starszej reprezentacji, U-19. Selekcjoner chce się przekonać, czy jest już na nią gotowy. Lechita rozegrał jedną połowę meczu, po przerwie wszedł za niego Dawid Kort z Pogoni Szczecin.

Przeciwko Dolcanowi Ząbki zagrał również 17-letni Formella. Jego w przerwie zmienił Kacper Łazaj z Lechii Gdańsk.