Dawid Kownacki debiutował w kadrze Polski U-19. Zagrał też Dariusz Formella

Po 45 minut rozegrali w sparingu polskiej kadry do lat 19 dwaj utalentowani gracze Lecha Poznań - Dawid Kownacki i Dariusz Formella. Rywalem była czołowa drużyna pierwszej ligi Dolcan Ząbki.


Reprezentacja Polski przegrała z Dolcanem Ząbki 0:2 po bramkach Marcina Figiela i Pawła Tarnowskiego. Mecz odbył się na stadionie pierwszoligowca.

Ten mecz był istotny zwłaszcza dla Kownackiego. 16-latek z Lecha Poznań został powołany przez trenera Marcina Sasala do starszej reprezentacji, U-19. Selekcjoner chce się przekonać, czy jest już na nią gotowy. Lechita rozegrał jedną połowę meczu, po przerwie wszedł za niego Dawid Kort z Pogoni Szczecin.

Przeciwko Dolcanowi Ząbki zagrał również 17-letni Formella. Jego w przerwie zmienił Kacper Łazaj z Lechii Gdańsk.

Skład reprezentacji Polski z tego meczu:

Oskar Pogorzelec (46. Mateusz Kuchta) - Paweł Stolarski, Lukas Klemenz (46. Igor Łasicki), Gracjan Horoszkiewicz, Rafał Włodarczyk (46. Patryk Stępiński) - Przemysław Frankowski (46. Marcin Przybylski), Paweł Dawidowicz (46. Sebastian Rudol), Sebastian Bonecki, Dawid Kownacki (46. Dawid Kort), Dariusz Formella (46. Kacper Łazaj) - Jakub Arak (46. Łukasz Żegleń)