Trener Mariusz Rumak po raz pierwszy przeciw trenerowi Ryszardowi Tarasiewiczowi

Chociaż Ryszard Tarasiewicz to jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców polskiej ekstraklasy, trener Mariusz Rumak nie miał dotąd okazji się z nim zmierzyć. Ich pojedynek w meczu Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz - w niedzielę o godz. 18.


Kiedy trener Ryszard Tarasiewicz pracował w Śląsku Wrocław, obecny szkoleniowiec Lecha Poznań zajmował się jeszcze grupami młodzieżowymi w Poznaniu. Podobnie było, gdy Ryszard Tarasiewicz objął ŁKS Łódź (w listopadzie 2011 roku). Wiosną 2012 roku obecny trener Zawiszy Bydgoszcz pracował w Pogoni Szczecin, ale ta nie grała jeszcze w ekstraklasie i nie miała okazji zmierzyć się wtedy z Kolejorzem. Nie inaczej było z Zawiszą Bydgoszcz wiosną 2013 roku, gdy Ryszard Tarasiewicz objął tę drużynę. Teraz zatem dojdzie do pierwszego pojedynku między obydwoma szkoleniowcami.

Ryszard Tarasiewicz góruje nad Mariuszem Rumakiem wiekiem, karierą piłkarską, doświadczeniem, ale w tabeli ekstraklasy wyżej jest Lech Poznań. Ma sześć punktów w pięciu meczach przy zaledwie trzech Zawiszy Bydgoszcz. Bydgoski klub jeszcze nie odniósł zwycięstwa od czasu powrotu do ekstraklasy po 19 latach przerwy.

JAKIE SĄ WASZE OCZEKIWANIA WOBEC TEGO MECZU?