Sport.pl

Żalgiris Wilno zagra w fazie grupowej mimo porażki? UEFA się zastanawia, co zrobić

Po wyrzuceniu z europejskich pucharów Fenerbahce Stambuł zwolnione miejsce w fazie grupowej Ligi Europejskiej mógłby zająć... Żalgiris Wilno, który wyeliminował Lecha Poznań. I to mimo że Litwini zostali rozbici w play-off przez Red Bull Salzburg. UEFA jednak rozważa losowanie.
Fenerbahce Stambuł wraz z Metalistem Charków ostatecznie wyleciało z pucharów w środę. Turcy ponieśli taką karę za ustawianie meczów. W środę przegrali walkę o awans do Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn. Powinni teoretycznie znaleźć się w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Po ich karnym usunięciu powstał jednak wakat.

Gdyby UEFA zastosowała strategię przesuwania klocków w układance eliminacji, wówczas miejsce Fenerbahce Stambuł zająłby wyeliminowany przez nie fazę wcześniej Red Bull Salzburg i to on zagrałby w Lidze Europejskiej bez względu na wynik eliminacji. W tychże Austriacy grają właśnie z Żalgirisem Wilno i pokonali Litwinów w pierwszym meczu aż 5:0. Czwartkowy rewanż powinien być formalnością, a Austriakom i tak przysługiwałby wówczas przywilej gry w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Gdyby Red Bull Salzburg miał zająć miejsce Fenerbahce Stambuł, kto z kolei wówczas awansowałby do Ligi Europejskiej na ich miejsce? Czyżby Żalgiris Wilno, mimo wpadki w pierwszym meczu?

UEFA nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie. Ma się zebrać w czwartek wieczorem i omówić ten przypadek. Mateusz Borek z Polsatu podał na Twitterze, że europejska federacja skłania się raczej ku losowaniu, a nie przesuwaniu klocków - Red Bull Salzburg za Fenerbahce, a Żalgiris Wilno za Red Bull. Losowanie miałoby objąć wszystkich wyeliminowanych w czwartkowych meczach play-off Ligi Europejskiej.

A zatem również Żalgiris Wilno, a także Śląsk Wrocław. To wciąż oznacza, że Litwini mogą znaleźć się w fazie grupowej Ligi Europejskiej mimo klęski w play-off. A wszystko dlatego, że wyeliminowali Lecha Poznań.

Więcej o:
Komentarze (5)
Żalgiris Wilno zagra w fazie grupowej mimo porażki? UEFA się zastanawia, co zrobić
Zaloguj się
 • bigosmiszcz2

  Oceniono 14 razy 8

  Losowanie by było najsprawiedliwsze !!!

  Wierny kibic zwycięskich drużyn.

 • robert170

  Oceniono 17 razy 7

  Rumak, czemu sprzedajesz Drygasa?! Jeszcze za nim zapłaczesz. Masakra... zobaczcie sami - goo.gl/3FZyDd

 • zlykogut

  Oceniono 5 razy 5

  Śląsk jeszcze nie grał meczu a tu napisane, że już odpadł... :D

 • rebeliant86

  Oceniono 4 razy -2

  Jak zaprezentuje się dziś będący w świetnej formie Adrian Mierzejewski!? Śledź jego poczynania, oraz innych reprezentantów naszego kraju -> bit.ly/1ckkWXy

 • torfiorzyk1977

  Oceniono 5 razy -3

  bit.ly/15iHl8H LIVE Losowanie LM
  bit.ly/12ORN41 LIVE LOSOWANIE LE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX