Sport.pl

Rewelacyjny 16-latek z Lecha Poznań w kadrze Polski U-19

Napastnik Lecha Poznań Dawid Kownacki, który strzelił trzy gole w dwóch meczach kadry Polski do lat 17 podczas Turnieju o Puchar Syrenki, został powołany przez trenera reprezentacji do lat 19.


Dawid Kownacki został tego lata włączony do kadry pierwszego zespołu Lecha Poznań przez trenera Mariusza Rumaka. Ten jednak nie ma ostatnio zbyt często okazji, by oglądać młodego napastnika na treningach. Obecnie wychowanek GKP Gorzów uczestniczy w Turnieju o Puchar Syrenki. Lechita strzelił w nim jedną bramkę w meczu z Cyprem (5:0) i dwie przeciwko Gruzji (2:1), więc przyczynił się do awansu kadry Polski U-17 do awansu do finału imprezy. W piątek biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą.

Udane występy Dawida Kownackiego zwróciły uwagę trenera reprezentacji Polski U-19 Marcina Sasala, który wysłał dodatkowe powołanie dla piłkarza Lecha na konsultację szkoleniową (3-13 września). W jej trakcie Polacy zmierzą się dwukrotnie ze Słowacją. Wcześniej powołania do kadry dostali inni gracze Kolejorza: Dariusz Formella i Karol Linetty.

Więcej o: