Dawid Kownacki robi furorę. Dwa gole lechity w Pucharze Syrenki

16-letni młody napastnik Lecha Poznań Dawid Kownacki robi ostatnio furorę. W meczu reprezentacji Polski do lat 17 przeciwko Gruzji w ramach Pucharu Syrenki dał jej zwycięstwo dwoma golami.
Dawid Kownacki zrobił dobre wrażenie już latem, podczas zgrupowania Lecha Poznań. Debiutował wtedy w jego barwach w meczu z Omonią Nikozja. W nowym sezonie gra w rezerwach, w trzeciej lidze. Strzela regularnie - zdobył trzy bramki w pięciu kolejkach. Lepszy dorobek ma tylko Michał Jakóbowski - cztery bramki.

Trafił do reprezentacji Polski i w pierwszym meczu Pucharu Syrenki z Cyprem (5:0) zdobył gola. W środę zagrał przeciwko Gruzji wraz z dwoma kolegami klubowymi, Kamilem Szubertowskim i Miłosze Kozakiem. Już w 3. minucie Dawid Kownacki dał Polakom prowadzenie. Gruzini wyrównali, ale w 63. minucie gracz Lecha Poznań raz jeszcze zdobył bramkę po podaniu Oktawiana Skrzecza - byłego piłkarza Lechii Gdańsk, który trafił do Schalke 04 Gelsenkirchen.

Dawid Kownacki jest uznawany w Poznaniu za jeden z największych talentów, jakie trenują w grupach młodzieżowych. Porównuje się go z Karolem Linettym.