Były trener Lecha Poznań straci pracę w Peru?

Przegrany 1:2 niedzielny mecz z UTC Cajamarca był prawdopodobnie ostatnim dla Jose Bakero w roli trenera zespołu Juan Aurich Chiclayo. Hiszpan, który półtora roku temu został zwolniony z Lecha Poznań, pracuje w Peru od grudnia 2012 roku.
Z dziesięciu ostatnich meczów ekipa Juan Aurich przegrała siedem, dwa zremisowała i zwyciężyła tylko raz. Nic dziwnego, że już przed niedzielnym jej meczem z zespołem UTC Cajamarca dziennikarze w Peru informowali, że będzie to pożegnalne spotkanie Jose Bakero. I to bez względu na wynik.

Ten nie był korzystny dla drużyny Juan Aurich, która spadła po weekendzie na 12. miejsce w tabeli. To osiągnięcie zdecydowanie poniżej oczekiwań władz klubu. Mistrz sprzed dwóch lat jeszcze rok temu był o tej porze na piątej pozycji. Ponadto teraz pod wodzą Jose Bakero klub z Chiclayo szybko odpadł z rozgrywek Copa Sudamericana (odpowiednika Ligi Europejskiej) po dwóch porażkach z kolumbijskim Itagui FC.

Pierwsze pogłoski o zwolnieniu Jose Bakero pojawiły się już kilka tygodni temu, ale wówczas prezes Juan Aurich stanowczo je dementował. Potem dziennikarze ustalili, że przed zwolnieniem Jose Bakero chroni Hiszpana klauzula w kontrakcie, która nakazała wypłatę odszkodowania w wysokości miliona dolarów w przypadku dymisji. Teraz były trener m.in. Lecha Poznań i Polonii Warszawa miał już ustalić warunki rozstania z Juan Aurich - otrzyma połowę należnego mu wynagrodzenia, które miał zagwarantowane do końca 2014 roku.