Lech Poznań zagra w Pucharze Polski ze swoim rówieśnikiem, który na mecze jeździł furmankami

Wydawać by się mogło, że Termalica Bruk-Bet Nieciecza to klub nowy, powstały na skutek kaprysu sponsora całkiem niedawno. Nic bardziej mylnego - piłkarski klub z Niecieczy jest rówieśnikiem Lecha Poznań. Też powstał w 1922 roku.
Dokładna data dzienna założenia klubu z Niecieczy nie jest znana. Było to jednak w 1922 roku, a jego założycielami byli żołnierze wracający z frontów I wojny światowej. Wśród nich znajdowali się Stanisław Nowak, Władysław Kaczówka i Kazimierz Wrzos. Jak podaje strona internetowa klubu, była to pierwsza piłkarska drużyna w okolicy. Zawodnicy nie mieli jednolitych ubiorów; każdy gracz miał własne spodenki, zwyczajną koszulkę i jakiekolwiek buty, w których dało się grać.

Klub z Niecieczy w latach 20. i 30. rywalizował z okolicznymi zespołami z Żabna, Niedomic czy Ilkowic. Na mecze drużyna jeździła furmankami. W czasie wojny Niemcy zorganizowali na boisku w Niecieczy stanowisko dla swojego ciężkiego sprzętu artyleryjskiego, więc zupełnie je zniszczyli. Na dodatek zalewał je wylewający regularnie Dunajec. W 1947 roku zatem, po zakończeniu wojny, powstał nowy plac do gry, w obecnym miejscu. Wcześniej było to pole ze zbożem, na dodatek nachylone - różnica była spora, bo jedna bramka znajdowała się półtora metra wyżej niż jej vis-a-vis. W czynie społecznym, za pomocą taczek i łopat mieszkańcy Niecieczy wyrównali ten teren i zbudowali boisko, które służy im do dziś.

W pierwszej połowie lat pięćdziesiątych drużyna awansowała do ówczesnej klasy okręgowej (dzisiaj to czwarta liga). Rozgrywała swoje mecze w Krakowie, Tarnowie, Bochni, Tymbarku i innych dużych miejscowościach. Za to w latach siedemdziesiątych LZS Nieciecza przez pewien czas przestał nawet istnieć.

W 1983 roku drużyna powstała z martwych i co roku zdobywała kolejny awans, począwszy od C-klasy. Wreszcie w XXI wieku w zespół z Niecieczy zainwestowała swoje pieniądze firma Bruk-Bet, zajmująca się produkcją bruku i płyt chodnikowych. To od niej wziął się obecny symbol klubu - słoń. W 2009 roku Termalica Bruk-Bet Nieciecza zadebiutowała na szczeblu centralnym, na którym gra do dziś - z dwoma nieudanymi ostatnio podejściami do ekstraklasy. Porzuciła swoje dawne czerwono-żółte barwy. Teraz gra w strojach pomarańczowych.

W meczu z Termalicą Nieciecza Lech Poznań: