Kasper Hämäläinen wraca do formy? Strzelił gola dla reprezentacji Finlandii

Gol piłkarza Lecha Poznań Kaspra Hämäläinena ustalił wynik towarzyskiego meczu w Turku, w którym Finlandia wygrała ze Słowenią 2:0 (1:0). Lechita pojawił się na boisku w drugiej połowie.
To siódma bramka fińskiego pomocnika Lecha Poznań dla barw narodowych. Pierwszego zdobył w listopadzie 2010 roku w meczu eliminacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie przeciwko San Marino - w tym meczu, wygranym przez Finów 8:0, strzelił zresztą dwie bramki. Poprzedniego gola strzelił dla Finlandii niemal rok temu - w październiku 2012 roku, w meczu eliminacyjnym z Gruzją.

Ta bramka przeciwko Słowenii jest dla Kaspra Hämäläinena szczególnie ważny, bowiem padł na stadionie w jego rodzinnym mieście - Turku. Lechita wszedł na boisko w 49. minucie, gdy zmienił Riku Riskiego, dawniej piłkarza Widzewa Łódź, a dzisiaj - norweskiego Honefoss BK. Finlandia prowadziła do przerwy 1:0 po bramce Niklasa Moisandera z Ajaxu Amsterdam, a Kasper Hämäläinen ustalił wynik w 82. minucie.

Finowie walczą o awans na brazylijski mundial w bardzo trudnej grupie, m.in. z Hiszpanią i Francją w jednej grupie. Najbliższy mecz eliminacyjny rozegrają właśnie z Hiszpanami, 6 września.

W barwach Słowenii wystąpił Andraz Struna z Cracovii, a także były gracz Wisły Kraków Andraz Kirm i Dejan Kelhar, który niegdyś grał w Legii Warszawa.