Sport.pl

Prezes PZPN Zbigniew Boniek: Szczególnie przykro, że zdarzyło się to w Poznaniu

?Wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza kibiców z Litwy, serdecznie przepraszamy za wspomniany incydent? - pisze w specjalnym oświadczeniu prezes PZPN Zbigniew Boniek o antylitewskim transparencie podczas meczu Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno.
"Litewski chamie, klęknij przed polskim panem!" - napisano na transparencie, który zawisł za jedną z bramek na poznańskim stadionie. Hasło wywołało prawdziwą burzę. Swoje stanowisko zajął też Polski Związek Piłki Nożnej, który opublikował oświadczenie na swojej stronie internetowej.

Wyraża tam "głębokie ubolewanie z powodu skandalicznego transparentu (...). Mimo że nasza federacja w żaden sposób nie była związana z organizacją tego spotkania, pragniemy stanowczo potępić treść transparentu oraz działania osób, które stały za przygotowaniem tej bezsensownej i szkodliwej manifestacji" - czytamy na pzpn.pl.

Znajduje się tam także oświadczenie prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka.

Oto ono:

"Polska jest gościnnym krajem, który życzliwie i otwarcie przyjmuje ludzi z całego świata. Także piłkarskich kibiców, co udowodniliśmy podczas Euro 2012. Jest nam szczególnie przykro, że zdarzyło się to na poznańskim obiekcie, tak chwalonym podczas ubiegłorocznych finałów mistrzostw Europy. Wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza kibiców z Litwy, serdecznie przepraszamy za wspomniany incydent.

Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej".

Więcej o:
Komentarze (6)
Prezes PZPN Zbigniew Boniek: Szczególnie przykro, że zdarzyło się to w Poznaniu
Zaloguj się
 • n1987h

  Oceniono 62 razy 12

  gdzie są przeprosiny litwinów za okrzyki "Polska kur**" tydzień temu w Wilnie?! jak gnębi się Polaków i prześladuje to media tego nie widzą, ale jak pojawi się coś w drugą stronę to wielki płacz, widać piszący tutaj lubią jak się pluje i obrzuca błotem Polskę i Polaków, ale jak jest w drugą stronę to wielka afera, wstyd pseudopolacy

 • n1987h

  Oceniono 33 razy 9

  a czemu wielki Boniek, nie wypowie się na temat okrzyków "Polska kur**" od litwinów w kierunku Polaków tydzień temu?

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 22 razy 4

  Co to za różnica gdzie się to zdarzyło !!!

  Piłka nożna nie dla PLEBSU.

 • kami10.78

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda że tylko nieliczne grupy społeczne potafia walczyc o honor Polaka, reszta tylko chrzani........ www.youtube.com/watch?v=x5lM_VgW2ME

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 17 razy 1

  jakie "potępić"?? dopier.olić zje.b@.ne.mu klubowi bańkę kary, to odechce im się kuchenkom trzymania układu z łysymi, krycia nieudolnego szefa ochrony stadionu czy składania żenujących "oświadczeń" post factum

  ================
  psoć się, nicponiu!!

 • bohpiot

  Oceniono 6 razy -2

  Pan Boniek oświadczył : Panie prezesie ten Poznań to straszna "wiocha". I jakiekolwiek pochwały to pański blamaż. No to racizm.....UEFA, a pan prezes PZPN ? . Funkcja pana przerosła !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX