Sport.pl

Żalgiris Wilno awansował jako jeden z najsłabszych zespołów Ligi Europejskiej

Tylko jedna drużyna, która przedarła się do czwartej rundy Ligi Europejskiej, jest niżej notowana niż pogromca Lecha Poznań - litewski Żalgiris Wilno. To daje obraz tego, jak wielka była czwartkowa kompromitacja Kolejorza.
Żalgiris Wilno jest pierwszym zespołem w dziejach litewskiej piłki nożnej, który zaszedł tak daleko w pucharach - po grzbiecie Lecha Poznań. Teraz o godz. 13 weźmie udział w losowaniu ostatniego rywala, który odgradza go od fazy grupowej.

Lech Poznań byłby podczas tego losowania rozstawiony. Wobec wielu niespodzianek, do jakich doszło do tej pory w tych rozgrywkach, groziłoby mu wylosowanie co najwyżej takich rywali jak Czornomoriec Odessa czy Kubań Krasnodar, a w grę wchodzili także przeciwnicy z Albanii. Żalgiris Wilno - podobnie jak Śląsk Wrocław - nie będzie rozstawiony.

Słabszym od Litwinów zespołem, który przedarł się do tej fazy rozgrywek, jest jedynie albański FK Kukësi - ze współczynnikiem poniżej 1 pkt. Żalgiris Wilno ma 1,8 pkt przy aż 23,650 pkt Lecha Poznań. To pokazuje, z czym mieliśmy do czynienia w czwartek.

Więcej o:
Komentarze (10)
Żalgiris Wilno awansował jako jeden z najsłabszych zespołów Ligi Europejskiej
Zaloguj się
 • dudus_badus

  Oceniono 32 razy 28

  AIK,Grudziądz,Żalgiris...w Niecieczy już się nie mogą doczekać,panie trenerze

 • jacek86pl

  Oceniono 16 razy 16

  I jakie zo najwyżej Kubań Krasnodar lub Czrnomorec? Nierozstawione byłyby również Molde, Elfsborg, Slovan Liberec, Zulte Waregem, trzy drużyny z Rumunii, także Lech z taką grą nie miałby dużych szans z nimi.

 • wilk.krakus44

  Oceniono 8 razy 8

  Każdy oglądający ten mecz zdaje sobie sprawę że Litwini na IV rundzie zakończą przygodę z pucharami. To i tak dla nich i trenera Zuba wielki sukces.Tylko jak to się ma do Lecha ? Wyeliminowała ich ,,ogórkowa'' drużyna bo inaczej z całym szacunkiem za walkę i zaangażowanie nie można ich nazwać . Piłkarzyki Lecha zapomnieli jak się gra w piłkę ? A może Rumaka zjadła pycha i buta? Twierdził on że na luzie i z połową składu do rozgrywek grupowych dojedzie a tu klops!!! Chyba Polonia Poznań to szczyt możliwości tego pseudo trenerzyny . No albo u Reisa ale on zna się na piłce i patałacha nie zatrudni...

 • franneck

  Oceniono 8 razy 6

  Życzę im awansu do grupy LE i będę kibicował...

 • maciejka51

  Oceniono 4 razy 4

  A jest jeszcze JK Nõmme Kalju z Estonii, które ma niższy współczynnik od Żalgirisu - 1,191, co jednak nie zmienia wymowy "wyczynu" Lecha...

 • babusiek83

  Oceniono 19 razy 3

  To nic nie pokazuje Amsterdamski analfabeto. Grają drużyny na boisku, a nie jakieś tam punkty.

 • kalowiec

  Oceniono 2 razy 2

  gdzie jest "ewa 5.0" ? :D

 • forall4a

  Oceniono 1 raz 1

  pukacie do bram nieba, a tam cisza. w przyszłym sezonie może być nawet 10 liga europejska.

 • emilch85

  0

  heh pomyśl trochę... w momencie, kiedy Lech by awansował, Czornomorec wypada z drużyn rozstawionych, bo jest najniżej notowaną rozstawioną drużyną i musiałby zwolnić miejsce dla Lecha :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX