Żalgiris Wilno awansował jako jeden z najsłabszych zespołów Ligi Europejskiej

Tylko jedna drużyna, która przedarła się do czwartej rundy Ligi Europejskiej, jest niżej notowana niż pogromca Lecha Poznań - litewski Żalgiris Wilno. To daje obraz tego, jak wielka była czwartkowa kompromitacja Kolejorza.
Żalgiris Wilno jest pierwszym zespołem w dziejach litewskiej piłki nożnej, który zaszedł tak daleko w pucharach - po grzbiecie Lecha Poznań. Teraz o godz. 13 weźmie udział w losowaniu ostatniego rywala, który odgradza go od fazy grupowej.

Lech Poznań byłby podczas tego losowania rozstawiony. Wobec wielu niespodzianek, do jakich doszło do tej pory w tych rozgrywkach, groziłoby mu wylosowanie co najwyżej takich rywali jak Czornomoriec Odessa czy Kubań Krasnodar, a w grę wchodzili także przeciwnicy z Albanii. Żalgiris Wilno - podobnie jak Śląsk Wrocław - nie będzie rozstawiony.

Słabszym od Litwinów zespołem, który przedarł się do tej fazy rozgrywek, jest jedynie albański FK Kukësi - ze współczynnikiem poniżej 1 pkt. Żalgiris Wilno ma 1,8 pkt przy aż 23,650 pkt Lecha Poznań. To pokazuje, z czym mieliśmy do czynienia w czwartek.