Liga Europejska. Skandaliczny transparent na meczu Lecha Poznań [ZDJĘCIE]

?Litewski chamie, klęknij przed polskim panem? - taki transparent wywiesili kibole Lecha Poznań podczas meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej z Żalgirisem Wilno.
Kibole Lecha Poznań znowu prowokują - obraźliwy transparent zawisł na trybunie za bramką litewskiej drużyny w trakcie pierwszej połowy.

- Nie widziałem meczu i ciężko mi to komentować. Na pewno jest to skandaliczne i szowinistyczne zachowanie. Wszystko zależy od tego, co zostanie zapisane w raporcie delegata UEFA. To UEFA zdecyduje o tym czy Lechowi zostanie wymierzona kara - powiedział Sport.pl rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

W tej edycji Ligi Europejskiej poznańscy kibole dali już o sobie znać w Finlandii - podczas pierwszego meczu z Honką Espoo polscy chuligani starli się z fińskimi i rzucali w policję kamieniami.

Lech Poznań w ostatnich minutach strzelił Żalgirisowi Wilno dwie bramki i ostatecznie wygrał 2:1. W pierwszym meczu to Litwini wygrali 1:0 i to oni awansowali do IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone