Szturmowanie Leśnodorskim, szturmowanie Kotorowskim [BLOGI NA POZNAN.SPORT.PL]

Smutne jest to, że od wielu już lat polityka transferowa naszych klubów, które wywalczyły sobie prawo gry w europejskich pucharach, wygląda na swoisty polski sabotaż międzynarodowych rozgrywek. To paradoks trudny do ogarnięcia zdrowym rozumem - czytamy na blogu numer10.blox.pl.
We wpisie na tym blogu czytamy analizę podejścia polskich klubów - w tym Lecha Poznań - do startu w europejskich pucharach:

- Nazywając jednak rzecz po imieniu - w polskich klubach szykujących się do podboju piłkarskiej Europy panuje głęboko zakorzeniona tendencja do niewzmacniania zespołu. Raczej oddaje się najlepszych graczy, aniżeli ich zatrzymuje - czytamy. - Można żyć bez Ligi Mistrzów. W naszym pięknym kraju nad Wisłą pomieszkujemy przecież sobie bez niej już dobre niemal 17 lat. Można by śmiało rzec, iż dorasta nowe pokolenie, które udział polskiego zespołu w Champions League zna jedynie z mglistych opowieści sączonych przez geruzję zimowymi wieczorami przy kominku. Mimo to wciąż na nowo, nieco odurzeni wakacyjnymi upałami, na krótką chwilę reanimujemy nasze niepoprawne, złudne kibicowskie nadzieje, że może jednak tym razem jakimś cudem się uda. Czasem zdeptane zostają one bardzo szybko

cały wpis tutaj

Więcej o: