Piotr Reiss zgłosił drużynę do B-klasy. Już wiadomo, jakich będzie miała rywali

Akademia Reissa Poznań - pod taką nazwą wystartuje w nowym sezonie poznańskiej B-klasy zespół złożony z trenerów, którzy uczą gry w piłkę dzieci i młodzież w Akademii Piotra Reissa.
Legendarny piłkarz Lecha Poznań zakończył sportową karierę kilka tygodni temu, a teraz jest doradcą zarządu Kolejorza. Od wielu lat Akademia Piotra Reissa zajmuje się szkoleniem młodych piłkarzy. - Mam wielu trenerów, którzy sami chcą jeszcze pograć w piłkę w lidze. Dlatego zgłosiliśmy zespół Akademii do B-klasy - tłumaczy Piotr Reiss. Czy on sam zagra w nowym zespole? - Nie, ja już skończyłem z grą w piłkę. Za stary jestem - mówi z uśmiechem.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dokonał już podziału zespołów na grupy w poznańskiej B-klasie (to ósmy poziom rozgrywek w Polsce). Akademia Reissa znalazła się w grupie drugiej i na dzień dobry, 24 sierpnia, zagra na wyjeździe ze Złotymi Złotkowo. Poza tymi ekipami w tej grupie znaleźli się także: Zieloni Gaj Mały, Arka Kiekrz, Wełna II Rogoźno, Bola 06 Poznań, UKS Canarinhos Skórzewo, FCL Przeźmierowo, Orzeł Słopanowo - KS Kąsinowo, Odlew Poznań i LKS Lipa.