Kibice Lecha Poznań zapalili znicze marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu na Rossie

Znicze z herbem Lecha Poznań oraz miasta Piła zapalili kibice Kolejorza na grobie, w którym pochowano serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Spoczęło ono obok jego matki. Znicze płonęły jeszcze po wyjeździe fanów Lecha z Wilna.
Grób matki i serca marszałka Józefa Piłsudskiego znajduje się na wileńskim Cmentarzu na Rossie. Kibice Lecha Poznań odwiedzili nekropolię i zapalili znicze przy nagrobku, którego napis głosi "Matka i serce syna. Kto mogąc wybrać, wybrał zamiast domu gniazdo na skałach orła, niechaj umie spać, gdy źrenice czerwone od gromu i słychać jęk szatanów w sosen szumie. Tak żyłem". To cytat z "Beniowskiego" Juliusza Słowackiego.

Józef Piłsudski zmarł na nowotwór 13 maja 1935 roku. Jego ciało spoczęło na Wawelu w Krakowie, ale serce zostało złożone w maju 1936 roku na cmentarzu wileńskich na Rossie.

Do Wilna na mecz Lecha Poznań z Żalgirisem przyjechało ok. 500 kibiców Kolejorza. Bilety kupili im mieszkający na stałe na Litwie Polacy z klubu Polonia Wilno, której nazwę skandowali fani z Polski w czasie meczu. Kibice zebrali się pod Ostrą Bramą, gdzie zaśpiewali hymn Polski i skandowali "Polskie Wilno". Spod obrazu Matki Boskiej przemaszerowali na stadion.