- Biegaliście 10 minut! - kibice Lecha Poznań wezwali na rozmowę trenera Mariusza Rumaka

Piłkarze Lecha Poznań, którzy podeszli do sektora gości, by podziękować kibicom za doping, nasłuchali się wielu gorzkich słów na temat swojej gry w przegranym 0:1 meczu z Żalgirisem Wilno. Następnie kibice wezwali na rozmowę trenera Mariusza Rumaka.
Piłkarze Kolejorza podeszli do płotu, by podziękować za doping kilkusetosobowej grupie fanów Lecha, którzy przyjechali z Polski. Ci mocno ich skrytykowali. Padły zdania: "Co wy robicie, Kolejorz, co wy robicie?!" czy "Biegać, walczyć i się starać, a jak nie, to wyp...", wreszcie: "Biegaliście 10 minut".

Dyskusja między kibicami a piłkarzami trwała bardzo długo. Przed szereg wyszedł pełniący rolę kapitana w tym meczu Krzysztof Kotorowski, następnie Rafał Murawski - nominalny kapitan, który w tym spotkaniu nie grał z powodu kontuzji. Najmniej ochoty na rozmowę z kibicami miał Manuel Arboleda. "Manuelek obrażalski" - skandowali kibice.

"Gdzie jest Rumak?!" - krzyknęli wreszcie i do sektora gości podszedł z ławki trener Mariusz Rumak. Po meczu mówił: - Uważam, że to był mój obowiązek. Ci ludzie przejechali kilkaset kilometrów, łącznie za Lechem przejeżdżają ich tysiące. Wydają pieniądze, by nas oglądać. Moim obowiązkiem było podejść na wezwanie.

Co do zarzutów o fatalną postawę i bieganie tylko przez 10 minut, dodał: - To są duże emocje ludzi, którzy Lecha kochają i za nim jeżdżą. Można liczyć, że było to 10, 12 czy ileś minut. Ja uważam, że gdybyśmy wykorzystali okazje, które były, wynik byłby inny.

Ostatnia tak długa rozmowa kibiców z piłkarzami miała miejsce rok temu, po porażce w Pucharze Polski z Olimpią Grudziądz.