Sport.pl

Lech Poznań raz jeszcze zagra w pucharach na sztucznej nawierzchni. Za to - na najlepszej w świecie

Stadion LFF Vetry zgłosił do rozgrywek pucharowych litewski Żalgiris Wilno. Jeśli to on będzie rywalem Lecha Poznań w trzeciej rundzie europejskich pucharów, poznaniacy raz jeszcze zagrają na sztucznej nawierzchni. W Finlandii jakoś sobie z tym problemem poradzili i wygrali na sztucznej trawie z Honką Espoo 3:1.
Lech Poznań nie ukrywa, że gra na sztucznej trawie nie jest tym, o czym marzy klub i jego piłkarze. Nie ma jednak wyjścia - pierwszy rywal Kolejorza, fińska Honka Espoo zagrała z nim na stadionie w Ventaa, który ma taką murawę. Lech poradził sobie, wygrał 3:1.

Teraz prawdopodobnie czeka go kolejne spotkanie na takiej nietypowej nawierzchni. W trzeciej rundzie Ligi Europejskiej zwycięzca pary Lech Poznań - Honka Espoo spotka się bowiem z triumfatorem spotkania Żalgiris Wilno - Pjunik Erewan. Litwini wygrali pierwszy mecz u siebie 2:0. Jeżeli obronią na Kaukazie tę wysoką zaliczkę, staną do boju z Lechem Poznań. A na obiekt spotkań pucharowych wyznaczyli stadion Vetry, zwany teraz LFF.

To wielofunkcyjny stadion, znacznie mniejszy od macierzystego obiektu Żalgirisu, który ma trawę naturalną. Stadion Vetry pokryty jest sztuczną trawą, która jednak uchodzi za najlepszą w świecie. Litwini chełpią się tym, że położyli murawę najwyższej światowej klasy, niespotykanej gdzie indziej.

- Litwini zgłosili ten stadion do gry pucharowej i do gry na nim będziemy się przygotowywali - mówi menedżer Lecha Poznań Dariusz Motała. Dodaje: - To pewne déja vu w porównaniu z Finami. Oni też są w trakcie sezonu i grają na sztucznej trawie. Liczę na to, że skoro wygraliśmy w Finlandii, będziemy w stanie wygrać także na Litwie.

Więcej o:
Komentarze (6)
Lech Poznań raz jeszcze zagra w pucharach na sztucznej nawierzchni. Za to - na najlepszej w świecie
Zaloguj się
  • maciopl98

    Oceniono 36 razy 30

    No to mogli jednak kupić te buty na sztuczną nawierzchnię :)

  • damiansejler

    Oceniono 22 razy 10

    Jakies Zalgirisy to nawet honka by im ze 4 wsadzila Lechu witam cie 4 rundzie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX