Sport.pl

Kibice Honki Espoo nie są w stanie konkurować z Lechem Poznań. Kolejorz ich bez trudu przekrzyczy

Na mecz Honka Espoo - Lech Poznań wybiera się około 2-3 tysięcy fińskich kibiców, w tym zaledwie 40 szalikowców. - Nie mamy żadnych szans w konkurowaniu z kibicami z Polski - nie mają wątpliwości kibice z Finlandii, którzy spodziewają się, że fani Lecha przytłumią ich swoim dopingiem.
Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Dla kibiców polskich powinno być to dziecinnie łatwe. W Finlandii nie ma ani dużej frekwencji, ani specjalnych opraw meczowych, niemal żaden z tutejszych klubów nie ma zbyt zagorzałych fanów - nawet najpopularniejszy HJK Helsinki. Honka Espoo jest od niego bez porównania mniejsza i mniej popularna, chociaż w tabeli dorównuje mu punktami. - Honka jest w świetnej formie, więc to może przyciągnąć kibiców- mówi Jonasz Savolainen, który kręci dla klubu z Espoo filmy i wideo w ramach HonkaTV. Jest jednoosobową telewizją klubową, ubraną w czapkę baseballową w herbem klubu. - Muszę jednak przyznać, że oni nieco się przerazili. Zobaczyli nagrania z pełnego ognia dopingu kibiców w Polsce. W Finlandii tego nie ma, więc część osób może nie przyjść.

W Finlandii na trybunach panują inne zwyczaje. Najczęściej jest spokojnie. Kibice Honki mają jednak swoją ekstremę. Na forach internetowych jej członkowie odgrażają się, że na pewno wygrają z Lechem, i nie szczędzą ostrych słów pod adresem gości z Polski, np. takich, że Polacy to pachołki Stanów Zjednoczonych. Kibiców Lecha do Helsinek udaje się 286 osób - jednym autokarem i mniej więcej 50 samochodami, które zostawią w Tallinnie przed wejściem na prom. Nie wiadomo także, czy kibice Honki pojadą na mecz do Poznania. Zespół Miki Lehkosuo podróżował będzie samolotem do Berlina i stamtąd autokarem do Poznania. Czarteru jak Lech nie wynajmuje. - Nie stać nas na to. Klub nie ma zbyt wielu pieniędzy, dopiero co się wykaraskał z kłopotów finansowych - mówią Finowie.

Więcej o:
Komentarze (5)
Kibice Honki Espoo nie są w stanie konkurować z Lechem Poznań. Kolejorz ich bez trudu przekrzyczy
Zaloguj się
 • franneck

  Oceniono 24 razy 16

  A ja sądziłem, że chodzi o to żeby mecz wygrać, a nie o to kto kogo przekrzyczy.
  Proszę odnotować mój GŁOS przeciwko głupiemu dziennikarstwu. Kibiców pozdrawiam najserdeczniej - tych z Polski i tych co poświęcą swój czas na Honkę (raczej Lecha)

 • krufik69

  Oceniono 13 razy 11

  miszczunadmiszczami jesteś KIEP nad kiepami!

 • 2303rw

  Oceniono 7 razy 7

  Nastepny idiota..co za ludzie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX