Marcin Kamiński zostaje w Lechu. Nowy kontrakt do 2016 r.

Kibice Lecha Poznań mogą odetchnąć z ulgą - obrońca Marcin Kamiński przedłużył kontrakt z ?Kolejorzem?. Klub ogłosił to na oficjalnej prezentacji drużyny na Starym Rynku.
Nowa edycja Wygraj Ligę już jest! Załóż swoją ligę i zaproś znajomych do gry »

O tym, że Marcin Kamiński podpisze nowy kontrakt z Lechem, mówiło się już od jakiegoś czasu. Obie strony dość szybko doszły do porozumienia, pozostało dogadać szczegóły. Trener Mariusz Rumak zapewniał, że stosowne dokumenty zostaną podpisane jeszcze przed pierwszym meczem sezonu z Honką Espoo w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Kibice mocno się niecierpliwili, gdyż dotychczasowa umowa Marcina Kamińskiego z "Kolejorzem" była ważna tylko do czerwca 2014 roku. To oznacza, że już w przerwie zimowej obrońca mógłby podpisać kontrakt z nowym klubem i za rok odejść za darmo. A chętnych na pozyskanie "Kamyka" nie brakowało - najbardziej zainteresowany był niemiecki HSV Hamburg, chociaż oficjalna oferta transferu do Lecha nie wpłynęła.

Marcin Kamiński nie kryje, że kiedyś chciałby spróbować swoich sił za granicą, ale jeszcze nie wie, kiedy zdecyduje się zmienić barwy klubowe. Nowa umowa z Lechem będzie obowiązywała do czerwca 2016 r. - Cholernie się cieszymy. Marcin to dla nas bardzo ważny zawodnik - mówił do kibiców członek zarządu Lecha Piotr Rutkowski.