Sport.pl

Piotr Reiss pracownikiem działu sportowego Lecha Poznań. Będzie doradcą zarządu

Były napastnik Lecha Poznań Piotr Reiss, który niedawno zakończył karierę piłkarską, został zatrudniony przez klub w Poznaniu jako doradca zarządu ds. sportu. W skład komitetu transferowego jednak nie wejdzie. Temu poświęcona została poniedziałkowa konferencja w klubie.
Piotr Reiss z Lechem Poznań związany jest od ponad 20 lat. W Polsce grał w ekstraklasie tylko w tym klubie. Jesienią wrócił do Kolejorza, by zakończyć karierę piłkarską. Teraz klub postanowił go zatrudnić w roli doradcy. W poniedziałek zwołał konferencję i przedstawił Piotra Reissa jako nowego pracownika działu sportu.

- Piotr Reiss ma doświadczenie, z którego chcielibyśmy skorzystać - mówił członek zarządu klubu Piotr Rutkowski. - Chcemy, aby był naszym doradcą w kwestiach dotyczących sportu. Aby zwracał nam uwagę na sprawy i kwestie, których nie zauważamy.

Proszony o doprecyzowanie, na czym konkretnie będzie polegała rola legendarnego kapitana Lecha, dodał: - Chodzi nam o analizę gry zespołu, jego rozwoju, o dyskusje z tym związane i przedstawianie punktu widzenia innego niż mój i prezesa Karola Klimczaka. Chodzi o urozmaicenie naszej wiedzy. Do 2020 roku mamy nakreśloną strategię i filozofię rozwoju klubu. Bardzo ważne jest, aby Piotr Reiss wzbogacił nasze myślenie swoim doświadczeniem, gdyż zna specyfikę klubu i regionu. Może nas uczulić na niebezpieczeństwa, które na nas czekają. Chcemy wprowadzić do struktur klubu coś nowego, żeby się dalej rozwijać.

Dodał, że Piotr Reiss nie wejdzie w skład komitetu transferowego Lecha. - Będę jednak się z nim konsultował także w sprawie transferów - powiedział Piotr Rutkowski. Król strzelców z 2007 roku nie wejdzie także w skład zarządu, choć Piotr Rutkowski nie wykluczył tego na przyszłość. - Skład zarządu zmienia jednak rada nadzorcza, a nie sam zarząd - przypomniał.

Piotr Reiss skomentował: - Rzeczywiście, w innych klubach nie ma takiej funkcji, jaką będę pełnił. Jesteśmy jednak klubem, który działa na innych zasadach niż pozostałe. Mamy swoje pomysły i będę je opiniował.

Więcej o:
Komentarze (19)
Piotr Reiss pracownikiem działu sportowego Lecha Poznań. Będzie doradcą zarządu
Zaloguj się
 • makarymakary

  Oceniono 61 razy 55

  myślałem, że będzie transfer...dla mnie WIELKIE ROZCZAROWANIE...dla większości pewnie też.
  Nie ujmując nic Piotrkowi, ale przy takiej sytuacji kadrowej to aż się prosi o jakiś transfer a tu lipa-nie na to czekałem :(

 • odier

  Oceniono 29 razy 23

  No to sobie pokawkuje od czasu do czasu z Piotrem Rutkowskim i to by było na tyle w tym okienku.

 • roman9wit

  Oceniono 38 razy 18

  Śmiech na sali z tą konferencją! Zarząd zamiast dokonać wzmocnień kupił Reissa, który opowiada, że jest Lech silny. Bo on to swój - jemu uwierzą ;-) Działacze Lecha pozbywają nas mistrzostwa - bo brak wzmocnień jest niczym innym jak poddanie się Legii. Zresztą najpierw właściciel dogaduje jest z prezesem Legii, że nie zabierają sobie juniorów po czym zatrudniają Reissa, aby był czujny żeby nikt z Lecha nie uciekł. Ale dziś nie ma kto? Ubiparip? Legia zrobiła porządne transfery a wy gadacie, że Lech jest silny? Lech ofensywnie NIE ISTNIEJE! A po sprzedaży Tonewa tym bardziej.
  p.s. Piotrze Reiss mało zarobiłeś jako piłkarz, aby nam teraz takie banialuki opowiadać? Legia ma dwa razy silniejszy skład jak tego nie widzisz i nie widzisz, że Lech potrzebuje wzmocnień to na pewno nie będziesz prezentował innego zdania niż Rutkowski i Klimaczak! Pierwsza konferencja i WTOPA!

 • aa1000

  Oceniono 32 razy 16

  >>Piotr Reiss ma doświadczenie, z którego chcielibyśmy skorzystać - mówił członek zarządu klubu Piotr Rutkowski <<

  Czy pan Rutkowski wie o czym mówi? Z jakich, pana Reissa, doświadczeń chciałby skorzystać?

 • irish-jude

  Oceniono 14 razy 14

  ALE SYF!!! z tego powodu konferencja?! Gdzie transfery????? w zeszlym roku zrobili nas w chooja Rejsem napastnikiem, w tym roku Rejsem doradca........ co to koorwa jest do chooja!!!!??????
  druzyna w rozsypce totalnej a oni koorwa nam Rejsem oczy mydla.......kabaret a nie profesjonalny klub!

 • uncool_ben

  Oceniono 20 razy 14

  no to toby było na tyle, jeżeli chodzi o ogłaszanie transferów do Lecha

  ...a już miałem pisać złośliwie, że 'w związku z krytyczną sytuacja kadrową w Lechu Poznań, Piotr i Ivan zdecydowali się odwiesić buty z kołków'

 • roman9wit

  Oceniono 19 razy 11

  Po co oni go zatrudnili? Trzeba było dołożyć na Ojamę a nie kasę szykować dla Reissa! Propagandy mamy już dosyć - czas na wzmocnienia!

 • rucki

  Oceniono 16 razy 10

  i będzie doradzał, jak USTAWIAĆ... się na boisku, rzecz jasna, żeby ktoś nie pomyślał... toż to legenda.

 • mccudden

  Oceniono 15 razy 9

  JAko kibic Lecha, łatwiej prezełknąbym takie oświadczenie:

  Pan Piotr Reiss długo służył Lechowi i jest ikoną tego klubu. Mimo, że wiek ma swoje prawa, nawiązywał walkę na treningach z młodszymi kolegami. Magia nazwiska działa ! Dziękujemy Piotrkowi za bezgraniczne poświęcenie dlaLecha.

  Obecnie potrzebujeny jednak nie ikon, ale zawodników. Mniej doradców więcej piłkarzy...także tych ze szkółki Reissa.

  Mam nadzieję, że Piotr Reiss pełni swą funkcję społecznie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX