Piotr Reiss pracownikiem działu sportowego Lecha Poznań. Będzie doradcą zarządu

Były napastnik Lecha Poznań Piotr Reiss, który niedawno zakończył karierę piłkarską, został zatrudniony przez klub w Poznaniu jako doradca zarządu ds. sportu. W skład komitetu transferowego jednak nie wejdzie. Temu poświęcona została poniedziałkowa konferencja w klubie.
Piotr Reiss z Lechem Poznań związany jest od ponad 20 lat. W Polsce grał w ekstraklasie tylko w tym klubie. Jesienią wrócił do Kolejorza, by zakończyć karierę piłkarską. Teraz klub postanowił go zatrudnić w roli doradcy. W poniedziałek zwołał konferencję i przedstawił Piotra Reissa jako nowego pracownika działu sportu.

- Piotr Reiss ma doświadczenie, z którego chcielibyśmy skorzystać - mówił członek zarządu klubu Piotr Rutkowski. - Chcemy, aby był naszym doradcą w kwestiach dotyczących sportu. Aby zwracał nam uwagę na sprawy i kwestie, których nie zauważamy.

Proszony o doprecyzowanie, na czym konkretnie będzie polegała rola legendarnego kapitana Lecha, dodał: - Chodzi nam o analizę gry zespołu, jego rozwoju, o dyskusje z tym związane i przedstawianie punktu widzenia innego niż mój i prezesa Karola Klimczaka. Chodzi o urozmaicenie naszej wiedzy. Do 2020 roku mamy nakreśloną strategię i filozofię rozwoju klubu. Bardzo ważne jest, aby Piotr Reiss wzbogacił nasze myślenie swoim doświadczeniem, gdyż zna specyfikę klubu i regionu. Może nas uczulić na niebezpieczeństwa, które na nas czekają. Chcemy wprowadzić do struktur klubu coś nowego, żeby się dalej rozwijać.

Dodał, że Piotr Reiss nie wejdzie w skład komitetu transferowego Lecha. - Będę jednak się z nim konsultował także w sprawie transferów - powiedział Piotr Rutkowski. Król strzelców z 2007 roku nie wejdzie także w skład zarządu, choć Piotr Rutkowski nie wykluczył tego na przyszłość. - Skład zarządu zmienia jednak rada nadzorcza, a nie sam zarząd - przypomniał.

Piotr Reiss skomentował: - Rzeczywiście, w innych klubach nie ma takiej funkcji, jaką będę pełnił. Jesteśmy jednak klubem, który działa na innych zasadach niż pozostałe. Mamy swoje pomysły i będę je opiniował.