Fińskie kluby bez zwycięstwa w Lidze Europejskiej. Nie wygrali z Luksemburgiem

Z trzech fińskich klubów, które już rozpoczęły start w Lidze Europejskiej, żaden nie zdołał wygrać swego spotkania. Czwartym, który włączy się do walki, będzie Honka Espoo - rywal Lecha Poznań.
Lech Poznań i Honka Espoo włączają się do rywalizacji dopiero od drugiej rundy, 18 lipca meczem w Finlandii. Taki przywilej mają także pozostałe polskie kluby startujące w Lidze Europejskiej - Piast Gliwice i Śląsk Wrocław. Natomiast kluby z Finlandii grają już pierwszą rundę, a ich wyniki pozwalają wyrobić sobie pogląd na temat siły fińskiej piłki klubowej.

Z trzech grających klubów z Finlandii żaden nie wygrał meczu. Jeden z nich, Turun Palloseura Turku, przegrał nawet mecz z Jeunesse Esch z Luksemburga aż 0:2, co stawia go w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem. Dobra postawa luksemburskich klubów jest zresztą wydarzeniem pierwszej rundy pucharów - dodajmy, że rok temu one też na tym etapie grały udanie.

Jednym z rywali Finów był dobrze znany Lechowi Poznań azerski klub Inter Baku (rywal Kolejorza w pucharach w 2010 roku). Azerowie zremisowali z IFK Mariehamn 1:1, a gola dla Finów strzelił jamajski piłkarz Alanzo Adlam. Z kolei Inter Turku po golu Ville Nikkariego zremisował na Wyspach Owczych z Vikingur Gota 1:1.

W Lidze Mistrzów Finlandię reprezentuje HJK Helsinki. Zagra z estońskim Kalju Nomme.