Sport.pl

Były obrońca Lecha Poznań zagrał w sparingu Korony Kielce

Jarosław Ratajczak, wychowanek Aluminium Konin, a potem przez kilka sezonów gracz drużyn młodzieżowych Lecha Poznań, zagrał przez 90 minut w wygranym przez Koronę Kielce 4:1 sparingu z Bogdanką Łęczna.
Jarosław Ratajczak we wrześniu skończy 22 lata, ale nie zadebiutował w pierwszej drużynie Lecha Poznań w oficjalnym meczu. Był w szerokiej kadrze "Kolejorza" za czasów Jose Bakero, a potem także Mariusza Rumaka. Zagrał nawet w kilku sparingach.

Regularnie był jednak wypożyczany do innych klubów - Olimpii Grudziądz i GKS Katowice. W barwach tego ostatniego zespołu zagrał tylko raz przez ostatnią rundę i katowiczanie nie przedłużyli z nim umowy.

Teraz Jarosław Ratajczak, który jest lewym obrońcą, pojawił się na testach w Koronie Kielce i w środę rozegrał całe spotkanie przeciwko Bogdance Łęczna. - Swoje zrobił, piłkarko nieźle wygląda, ale zobaczymy, jakie będę jego piłkarskie losy. Musimy w spokoju usiąść i się zastanowić. Jest jeszcze za wcześnie na jakąkolwiek decyzję. Zagrał 90 minut i na pewno wróci do domu, bo na treningach nie mielibyśmy z niego żadnego pożytku, musi przecież odpocząć - powiedział w oficjalnej telewizji klubowej trener Korony Leszek Ojrzyński i zapowiedział, że w czwartek lub w piątek określi się, czy jest zainteresowany Jarosławem Ratajczakiem.

Więcej o: