Właściciel Lecha Poznań Jacek Rutkowski: Zawarliśmy z Legią dżentelmeńską umowę

Prezes Jacek Rutkowski w rozmowie z ?Piłką Nożną? poinformował, że z prezesem Legii Warszawa Bogusławem Leśnodorskim zawarł umowę, na mocy której kluby zobowiązały się, iż nie będą sobie podbierały utalentowanych piłkarzy z grup młodzieżowych. To sprawa honorowa.
Legia Warszawa zabrała z Lecha Poznań Bartosza Bereszyńskiego, a Aleksander Wandzel odszedł do niej po wygaśnięciu umowy z "Kolejorzem". Warszawiacy są także zainteresowani Karolem Linettym. Prezes Jacek Rutkowski w rozmowie z "Piłką Nożną" mówi: - Prezesa Leśnodorskiego widziałem trzy razy w życiu, jedno spotkanie poświęciliśmy sprawie Karola. I ustaliliśmy, że Legia i Lech nie będą sobie wzajemnie porywały młodzieży z akademii. To poważna sprawa, warszawski klub - przynajmniej dotąd - respektuje tę umowę, którą ja uważam za honorową.

Dodał, że Lech nie jest zainteresowany żadnym graczem z akademii Legii Warszawa. - Legii życzymy awansu do Ligi Mistrzów, nie boimy się, że nam finansowo odjedzie. W biznesie sztuką jest także wydawanie pieniędzy, a nie tylko ich zarabianie - mówi Jacek Rutkowski. I dodaje, że Legia "dała się złapać na Henrika Ojameę"

więcej tutaj