Sport.pl

'Kultura piłkarska w Polsce jest dużo wyższa niż w Finlandii'

Lech Poznań to bardzo trudny przeciwnik dla Honki Espoo. Poznań jest jednym z ważniejszych centrów polskiego futbolu, a Polska pod względem piłkarskim stoi wyżej niż Finlandia - można przeczytać na fińskim serwisie Yle.fi po losowaniu Ligi Europejskiej.
Kolejorz zagra w drugiej rundzie Ligi Europejskiej z fińską drużyną Honka Espoo. To losowanie w Finlandii komentowane jest jako trudne. Serwis Yle.fi pisze, że Honka Espoo trafiła na wicemistrza kraju, który piłkarsko stoi wyżej niż Finlandia. Tu liczy się przede wszystkim hokej na lodzie, futbol jest sportem ustępującym mu popularnością. Większość uzdolnionych fizycznie fińskich dzieci wybiera grę w hokeja. W Polsce - odwrotnie.

Finowie przypominają, że w Lechu gra Kasper Hämäläinen, który poszedł tam z ligi szwedzkiej w ramach sportowego awansu. Podkreślają, że Kolejorz sprzedał do Bundesligi gracza takiego formatu jak Robert Lewandowski oraz że grał nie tylko w fazie grupowej Ligi Europejskiej, ale nawet dwa lata temu z niej wyszedł.

Komentarze fińskich internautów przypominają jednak z kolei, że przecież w zeszłym roku AIK Solna ze Szwecji nie miał większych problemów, aby wyeliminować poznaniaków z pucharów. A skoro tak, to Honka Espoo też ma szansę na awans. Inny internauta wskazuje jednak na to, że porównywanie klubów fińskich do szwedzkich to nieporozumienie. To jednak inny poziom i inne pozycja piłki nożnej w obu tych krajach.

Czy rywal z Finlandii to dla Lecha Poznań dobre losowanie?
Więcej o:
Komentarze (4)
'Kultura piłkarska w Polsce jest dużo wyższa niż w Finlandii'
Zaloguj się
 • dziekan81

  Oceniono 36 razy 32

  Ciekawe co napisali w mołdawskich portalach po meczu z Polską

 • pyra314

  Oceniono 21 razy 19

  Byle się dali chłopakom wyspać w hotelu :p

 • maciej2538

  0

  KOLEJORZ GRAMY TYLKO O ZWYĆIĘSTWO

 • incognita89

  Oceniono 19 razy -5

  jaka liga taki rap :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX