Maciej Gostomski w Lechu Poznań? "Utalentowany bramkarz, wiele o nim słyszałem"

Najwcześniej 1 lipca nowym bramkarzem Lecha Poznań może zostać Maciej Gostomski, który już przeszedł badania lekarskie w "Kolejorzu". - Obserwowaliśmy go przez pół roku i nie musimy go już testować - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak.
Na obozie w Opalenicy trenuje trzech bramkarzy Lecha Poznań. To Krzysztof Kotorowski i Jasmin Burić, którzy byli podstawowymi graczami na tej pozycji w ostatnich latach w Lechu. Jest też Karol Szymański (dziś kończy 20 lat), który miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Jarocie Jarocin.

W "Kolejorzu" nie ma już Aleksandra Wandzela (podpisał kontrakt z Legią Warszawa) oraz Jakuba Miszczuka, który pod koniec sezonu został ściągnięty z Arki Gdynia.

- Rozważam taką myśl, żeby w rundzie było czterech seniorów bramkarzy. Nie może powtórzyć się sytuacja z minionego sezonu, gdy przy dwóch kontuzjach bramkarzy mieliśmy juniora na ławce - tłumaczy trener Mariusz Rumak. - Jeszcze zobaczymy, czy jednym z tych bramkarzy będzie Maciej Gostomski. To utalentowany bramkarz, wiele o nim słyszałem. Oglądaliśmy go przez pół roku i nie musimy go teraz testować.

Maciej Gostomski na pewno nie dołączy do obozu Lecha w Opalenicy. Barwy klubowe (ostatnio grał w Bytovii Bytów, wcześniej m.in. w Legii Warszawa i Odrze Wodzisław) może zmienić dopiero 1 lipca.