Honka Espoo wygrała mecz w fińskiej ekstraklasie. 2:0 u siebie

W dniu losowania drugiej rundy Ligi Europejskiej fiński rywal Lecha Poznań, zespół Honka Espoo zwyciężył w ekstraklasie zespół MyPa Anjalankoski 2:0.
Spotkanie w Espoo rozstrzygnęło się dopiero w końcówce. W 77. minucie gola zdobył Tim Väyrynen, młodzieżowy reprezentant Finlandii. W ostatniej minucie spotkania wynik na 2:0 ustalił Kastriot Kastrati.

Ten wynik spowodował, że Honka Espoo zrównała się punktami z liderem, HJK Helsinki. O punkt mniej ma Vaasan Palloseura, który rozegrał jeden mecz mniej. Finlandia gra systemem wiosna-jesień, jest w połowie sezonu.

Skład zespołu Honka w tym meczu: Viitala - Koskinen, Baah, Äijälä (71. Mäkijärvi), Meite - Vasara, Yaghoubi, Palazuelos, Porokara (66. Kastrati) - Väyrynen

W tym gronie Gideon Baah to piłkarz z Ghany, wypożyczony z Asante Kotoko, Manuel Palazuelos to Hiszpan (były gracz klubów szkockich i bułgarskich), natomiast Abdoulaye Meite to reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej.