Sport.pl

Lecha Poznań sprzedał Jacka Kiełba do Korony Kielce

Jacek Kiełb nie jest już piłkarzem Lecha Poznań. ?Kolejorz? sprzedał 25-letniego pomocnika do Korony Kielce.
Jacek Kiełb podpisał w Kielcach kontrakt na trzy lata i został zawodnikiem Korony już po raz trzeci w swojej karierze. Najpierw wychowanek Pogoni Siedlce grał w Koronie w latach 2006-2010. Wtedy został kupiony przez Lecha Poznań, świeżo upieczonego mistrza Polski. W "Kolejorzu" reprezentant Polski nie przebił się jednak na stałe do pierwszego składu. Był więc wypożyczany - najpierw do Korony właśnie (w sezonie 2011/12), a ostatnio do Polonii Warszawa. Tam piłkarz spędził miniony sezon ekstraklasy. Choć warto pamiętać, że Jacek Kiełb do rozgrywek przygotowywał się z Lechem Poznań i zagrał w jego barwach w dwóch meczach z Żetysu Tałdykorgan w eliminacjach do Ligi Europejskiej.

Potem dostał zgodę na odejście. Nowego klubu musiał sobie szukać także teraz, bo trener Lecha Mariusz Rumak zapowiedział, że w Poznaniu Jacek Kiełb nie ma raczej szans na grę.

Piłkarz rozpoczął treningi z Koroną, w weekend oba kluby doszły do porozumienia w sprawie transferu, a w poniedziałek sam zawodnik podpisał kontrakt na trzy sezony.

W "Kolejorzu" Jacek Kiełb rozegrał 34 mecze (19 w ekstraklasie, 11 w europejskich pucharach i cztery w Pucharze Polski), strzelił w nich jednego gola. Jego bramka w maju 2011 roku przesądziła o wygranej 1:0 Lecha z Ruchem Chorzów.

Więcej o: