Unia Swarzędz i GKS Dopiewo zamiast Zagłębia Sosnowiec czy Górnika Wałbrzych - rezerwy Lecha Poznań w trzeciej lidze

Konieczność gry w trzeciej zamiast drugiej ligi - pochodna zaskakującej decyzji PZPN reformującej rozgrywki trzeciej klasy rozgrywkowej - oznacza także zupełnie innych rywali, z jakimi przyjdzie się zmierzyć rezerwom Lecha Poznań.
W drugiej lidze mogli oni liczyć na pojedynki z rywalami, z którymi pierwszy zespół Lecha Poznań potykał się swego czasu nawet w ekstraklasie. Grają tu przecież takie firmy jak Zagłębie Sosnowiec, Górnik Wałbrzych, Raków Częstochowa, a w grupie wschodniej - nawet dwukrotny mistrz Polski Stal Mielec (beniaminek). Reforma rozgrywek drugiej ligi (z dwóch grup, zachodniej i wschodniej, w sezonie 2014/2015 powstanie jedna) spowodowała jednak, że nie ma mowy o przywróceniu rezerw Lecha Poznań do gry w trzeciej klasie rozgrywkowej, jaką jest druga liga. Dla Lecha Poznań to katastrofa i załamanie się schematu szkolenia młodzieży .

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie zorganizuje grę rezerw Lecha Poznań - czy wypożyczy wszystkich swoich graczy, czy jednak zagra w trzeciej lidze. Tam czekają na niego zespoły lokalne, jedynie z Wielkopolski. Ligę opuściła Ostrovia Ostrów Wlkp., która zdobyła awans do drugiej ligi . Najsilniejszą ekipą będzie zatem Sokół Kleczew - wicemistrz trzeciej ligi i finalista Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Grają tu także takie zespoły jak: Unia Swarzędz, Fogo Luboń (Dawny Luboński KS), GKS Dopiewo, Polonia Środa Wlkp., Nielba Wągrowiec czy Polonia 1912 Leszno. Zdegradowany zostanie satelitarny klub Lecha, Górnik Konin. Do trzeciej ligi awans z czwartej zdobędą Grom Plewiska oraz Centra Ostrów Wlkp.