Druga liga zreformowana. Będzie tylko jedna grupa, 18 ekip. To grzebie rezerwy Lecha Poznań

Jedna grupa z 18 ekipami - tak będą wyglądały rozgrywki drugiej ligi od sezonu 2014/2015 w myśl reformy zatwierdzonej przez PZPN. To znaczy, że nie tylko nie ma szans na dokooptowanie do rozgrywek rezerw Lecha Poznań, ale i trudno będzie się w niej utrzymać dotąd grającym ekipom.
Lech Poznań wraz z innymi polskimi klubami walczy o to, aby przywracane do życia rezerwy mogły grać w drugiej lidze, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym walczy o to, aby przywracane do życia rezerwy mogły grać w drugiej lidze, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym . Tak skończyły rywalizację przed pięciu laty i w myśl zapisu uchwały PZPN z 22 maja tam powinny wrócić. Związek odrzuca taką możliwość.

Na dodatek zreformował rozgrywki tak, że z dwóch obecnych grup drugiej ligi chce w sezonie 2014/2015 zrobić jedną, złożoną z 18 drużyn. To oznacza konieczność nie tylko nie powiększania obecnej drugiej ligi, ale jej drastycznego okrojenia.

W myśl reformy, zespoły, które w sezonie 2013/14 drugiej ligi zajmą miejsca 9.-18. w tabeli każdej grupy, w następnym sezonie będą występować we właściwej terytorialnie grupie trzeciej ligi. Z kolei po zakończeniu rozgrywek trzeciej ligi w sezonie 2013/14 do drugiej ligi awansują dwa kluby wyłonione w meczach barażowych spośród mistrzów poszczególnych grup trzeciej ligi. W tym gronie będą zapewne rezerwy Lecha Poznań.

Z kolei w drugiej lidze Wielkopolskę reprezentują: Jarota Jarocin, Tur Turek (brak licencji) i Calisia Kalisz. Nie wiadomo jeszcze, co stanie się ze degradowaną do drugiej ligi Wartą Poznań .

Zreformowana zostanie także trzecia liga. Zarząd PZPN zobowiązał Okręgowe Związki Piłki Nożnej do przeprowadzenia do końca sezonu 2013/14 konsultacji wśród klubów trzecioligowych dotyczących reorganizacji.