Lech Poznań sonduje możliwość kupna polskiego piłkarza w Holandii

19-letni napastnik Piotr Parzyszek, Polak z holenderskim paszportem, wpadł w oko Lechowi Poznań. Klub z Poznania sondował w Holandii możliwość pozyskania tego zawodnika - podaje 2x45.com.pl.
Piotr Parzyszek jest zawodnikiem De Graafschap. W swoim debiutanckim sezonie w futbolu seniorskim strzelił 13 goli i zaliczył sześć asyst dla zespołu z Doetinchem, który w barażach przegrał walkę o awans do holenderskiej ekstraklasy.

Według serwisu 2x45.com.pl możliwość pozyskania tego gracza sondował nie tylko Lech Poznań, lecz także Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. Zawodnik ma jednak kontrakt z Holendrami do 2016 roku, a ci chcą za niego pół miliona euro. Piłkarz twierdzi, że nastawia się raczej na transfer zimą albo za rok. Młody Polak z holenderskim paszportem podkreśla, że jeśli gdzieś odejdzie, to tylko do klubu, który przedstawi mu konkretny plan jego rozwoju i będzie wiązał z nim poważne plany.

Piotr Parzyszek we wrześniu skończy 20 lat. Nigdy nie grał w Polsce, cała jego kariera związana jest z ligą holenderską.

więcej tutaj