Lech Poznań z licencją na grę w Lidze Europejskiej

Lech Poznań został dopuszczony do najbliższej edycji Ligi Europejskiej - poinformował klub na swojej stronie internetowej. To wcale nie było takie oczywiste jeszcze pół roku temu, gdy UEFA umieściła ?Kolejorza? na czarnej liście z powodu zaległości finansowych.
"Bardzo miło nam poinformować, że UEFA pozytywnie zweryfikowała wszystkie dokumenty nadesłane przez Lecha Poznań w procesie licencyjnym do rozgrywek UEFA Europa League 2013/2014. Zgodnie z Art. 2.11 Regulaminu Ligi Europy na rozpoczynający się sezon klub został dopuszczony do rozgrywek, w których życzono mu sukcesów" - donosi lechpoznan.pl .

Na początku grudnia 2012 roku poznański klub został wciągnięty przez UEFA na czarną listę klubów, które mają długi "wobec innych drużyn, własnych pracowników lub instytucji podatkowych". Lech odpowiedział własnym oświadczeniem, w którym zapewnił, że przesłał do UEFA odpowiednie wyjaśnienia i "nie ma żadnych wymagalnych zobowiązań".

- Nie mogę ujawnić, wobec kogo dług ma Lech. Sprawa jest jednak poważna, zajmie się nią organ sądowy UEFA. A wachlarz możliwych do nałożenia kar jest szeroki: od udzielenia upomnienia, aż po wykluczenie z rozgrywek pucharowych - mówił wówczas były minister sportu Adam Giersz, który jest członkiem CFBC, czyli komórki w UEFA odpowiedzialnej za rozliczanie finansowe klubów.

Dzisiaj już wiemy, że Lech Poznań na pewno zagra w pucharach. Za tydzień będzie wiedział, z kim zagra w drugiej rundzie Ligi Europejskiej.

Więcej o: